עמוד הבית > פרשת השבוע - עמודים > בלאנס
Balance/פרשת האזינו/חומש דברים
 
פרשת האזינו כתובה ברובה כמו שיר. ״שירת האזינו״. היא חלק מדבריו האחרונים של משה לישראל לפני מותו. ״האזינו השמים ואדברה..״. אפשר ללמוד על פרשת ״האזינו״ לפי אותיות המילה. האותיות א-ז-ן. השירה נאמרה כשירה באזני העם. קוראים את השירה הזאת תמיד בחודש תשרי, מזל מאזניים. כוח השירה לאזן.
 
איך זה רלוונטי לנו היום כיוגיסטים?
 

פירוש המילה יוגה כמו שכולנו יודעים הוא חיבור או איחוד. באדם יש חלק רוחני (״שמים״) וחלק גשמי (״הארץ״) ובדרך כלל יש הפרדה בין החומר והרוח. ככל שהרדיפה אחר ההישגים החומריים גדולה יותר, כך גדל חוסר האיזון בנפש האדם. תפקידינו לחבר ולאזן.
 
בימים אלה של השנה החדשה יש לי הרגשה של לידה מחדש. הלוואי שהייתי מרגיש את ההרגשה הזאת כל יום. הרי הבורא בורא ומחייה אותנו כל יום מחדש (ולמעשה בכל רגע ורגע). ואחרי כל לידה מחודשת שכזאת שוב ושוב יש את הצורך לאזן את החיים שלנו. בכל כך הרבה מובנים ורבדים. 
 
מעבר להיות היוגה דרך להתפתחות רוחנית, יש לה גם יתרונות בריאותיים (פיסיים ונפשיים כאחד).
תרגול היוגה מתחיל אצל רובנו ב״אסנה״ (תנוחה או מושב) אבל לא כדאי לצמצם את התרגול לרובד הצר הזה. אפשר לעבוד על הגוף כל החיים, העבודה אינסופית. אנחנו יודעים גם לעצור, לשבת ולהתבונן (״לעשות מדיטציה״), להרפות וגם לתרגל נשימה. כל התרגול הזה מוביל אותנו להתבוננות עמוקה ולהיות פתוחים לשינויים. לאפשר גמישות בתודעה. אם נהיה פתוחים לראות ולשמוע מה לא בסדר איתנו ומה עלינו לעשות כדי לתקן, אז יש לנו סיכוי טוב להגיע למדרגה גבוהה ושלמה יותר בחיים. ככל שנעבוד ונכין את עצמנו טוב יותר, השינוי יגיע מהר יותר. כשהתלמיד מוכן, המורה מגיע. 
 
וכמי שגדל על הסרט, קרטה קיד, תיהנו מקטע קצר על איזון מאת המאסטר – מיסטר מיאגי!
https://www.youtube.com/watch?v=lvMCCXFGEqQ
 
 
המשך חגים שמחים.
שבת שלום ומבורך

  קורס יסודות היוגה החל מה-18.6  
  קורס אשטנגה ויניאסה יוגה החל מה-7.7  
  סדנת thai yoga massage בזוגות לכבוד ט״ו באב 31.7.20  
  Yoga Retreat in Paros, Greece 12-16/10/20  
  קורס הכשרת מטפלים בתאי יוגה מסאז׳ עם עדי החל מה-26.10.2020  
  חוות דעת Testimonials
  מורים בסטודיו  
  סגנונות יוגה
  תזונה ובריאות טבעית
  גלריית תמונות
  קורס Yoga Adjustments למורים  
  יוגה לנשים בהריון ולאחר לידה  
  Yoga In English  
חדשות

פותח ע"י סופטמדיה בניית אתרים