מורים בסטודיו

עדי פנחסי

שמי עדי ואני מורה ליוגה משנת 2006.

הגעתי ליוגה אחרי שניסיתי כל מיני דרכים לפתור בעיות ברכיים שהטרידו אותי במשך שנים רבות. היוגה שיפרה בצורה משמעותית את איכות חיי והפכה עבורי לדרך חיים. למדתי את ארבעת סגנונות היוגה הפופולריים במערב (אשטנגה ויניאסה, ויני יוגה, איינגאר ושיבננדה) והוסמכתי כמדריך על-ידי מכון וינגייט. עשיתי קורס מדריכים נוסף אצל ויג'יי אמר מדהרמסלה שבהודו. בנוסף, אני חבר בארגון מורי היוגה בישראל ומשתלם לעתים תכופות אצל טובי המורים בעולם ובארץ. אני מכשיר מורים ליוגה בקורס 500 שעות שמוכר על-ידי ארגון מורי היוגה בישראל. בנוסף, אני מטפל בעיסוי תאילנדי ומכשיר מטפלים בתחום.

אשמח לפגוש אתכם בסטודיו.

מיכל רג'ואן

את המסע שלי עם היוגה התחלתי בשנת 2012 בסטודיו של עדי. לאחר מספר נסיונות עם כמה מורים בכמה סטודיואים, מצאתי סוף סוף מורה ובית ליוגה. מהר מאוד נכנסתי לזה וכעבור שנתיים בתרגול רציף עשיתי קורס מורים בהדרכתה של רוקסי סטולק. לאחר סיום ההתמחות שלי במשרד עורכי דין החלטתי לבחור במסלול חיים אחר. בחרתי בלימוד מעמיק והוראה של יוגה. הרגשתי שזה הייעוד שלי והמקום בו אני צריכה להיות. בשנים האחרונות המשכתי להעמיק את לימודי בעיקר באשטנגה ובאיינגאר יוגה אצל מורים בכירים בארץ ובעולם ביניהם: אושה דווי מרישיקש, מתי עזרתי, ג׳ון סקוט ועוד. התרגול מהווה בשבילי הזדמנות להתבונן ולהתרכז בנשימה, בגוף ובעצמי.
מלבד לתרגול עצמו, היוגה עבורי היא תהליך מרתק ובלתי פוסק של לימוד וחקירה עצמית והיא מוצאת ביטוי בכל דבר בחיי.

היוגה הובילה אותי לעולם הבריאות הטבעית אותו אני לומדת לעומק בשנים האחרונות.

בוגרת מכללת אילמה בלימודי בריאות טבעית לגוף ולנפש ויועצת לבריאות טבעית.

 

ניצה פנחסי

מורה ליוגה בשיטת שיבננדה
בוגרת קורס מורים שיבננדה
מלמדת בשיטת שיבננדה

Take advantage now
and may today be your first day
to many happy and healthy tomorrows

 

רייצ'ל קרנצמן

רייצ'ל קרנצמן, פיזיותרפיסטית, מורה בכירה ליוגה ויוגה תרפיסטית מוסמכת. רייצ'ל עלתה לישראל ב-2013. בארה"ב היא יסדה את Embody Physical Therapy and Yoga בסאן דיאגו וארגנה כנסי "יוגה ברפואה" בשביל המרכז לרפואה משולבת באוניברסיטת קליפורניה סאן דיאגו. היא הוציאה לאור את ספריה "Yoga for a Happy Back: A Teacher's Guide to Spinal Health" במאי 2016 ו- "Scoliosis and The Art of Letting Go" בספטמבר 2016. בוגרת אוניברסיטת מיקגיל, רייצ'ל סיימה קורס מורים ליוגה 2000 שעות עם אדיל פלחיבלה במכללת יוגה פורנה ולמדה באופן אינטנסיבי עם ג'ודית' האנסון לאסטור. רייצ'ל משלבת יוגה לתוך הטיפול הקליני הפיזיותרפי שלה מאז 2002. 

שרון הילה שטרן

איך להעביר במילים את התחושות שלי ביוגה? תחושות של בית, של עוצמה ושל חופש.
אני מתרגלת יוגה משנת '98. בוגרת וינגייט ולימודים בניו יורק ובהודו.
היוגה מאפשרת לי להתמקד, להרגע, לנשום, להתאזן, להתחזק, להתגמש, לחקור, להשתפר ולשחרר – בכל המובנים. כי כמו שאנחנו אומרים בלימודי הפילוסופיה של היוגה (בתחילת כל שיעור) – "מה שקורה על המזרן נכון גם בחיים שלנו".
יש לי הכבוד והעונג לתרגל יוגה עם יותר ויותר אנשים ואני מודה לכל המורים והתלמידים שלי על הזכות הזו.

אלפונס טרשל

יליד צרפת, חי כמה שנים במזרח הרחוק, חלק מתקופה זו שהה במנזר בודהיסטי. אלפונס למד ורכש ניסיון וידע באומניות לחימה ויוגה – מהמאסטרים הגדולים ותחת הדרכתם האישית. מתוך התבוננות מעמיקה אל הגוף והנפש, החל ללמוד ולחקור את עולם הרפואה המסורתית במזרח.

אלפונס החל לשלב את היוגה עם העיסויים התאילנדים כדרך של טיפול באנשים. התנסותו רבת השנים הפכה אותו לאחד המרצים המרתקים ולמורה מבוקש בארץ ובעולם. 

אלפונס למד לעומק מספר סגנונות של יוגה. ויג'ננה יוגה (מורה מוסמך), אשטנגה יוגה, שיבננדה יוגה (מורה מוסמך) ובשנים האחרונות מעמיק באיינגר יוגה וסיים קורס מורים.

אביב שניר

פיזיותרפיסטית, מורה לויניאסה יוגה, האתה יוגה, ין יוגה
נשים בהריון ולאחר לידה ויוגה שיקומית.

בלימודי הפיזיותרפיה גיליתי תשוקה לאנטומיה, לתורת התנועה ולחקירת האופן בו אנחנו נעים בעולם.
החיבור של שני העולמות מוביל אותי מידי יום בבניית תרגול אסאנה, בהנחיה וביכולת להתאים תרגול פיזי לכולם.
אני מאמינה כי הגוף הוא השער, הדרך בה אנשים רבים ניגשים ופוגשים את היוגה ואת עצמם, יוצרים חיבור מהחוץ אל הפנים. הנגשת התרגול לכל אדם מאפשרת לכולם לגלות את הקסם שביוגה.
אני דוגלת בהתאמת התרגול לאדם ולא בהתאמת האדם לתרגול ובכך נוצרת התמדה לאורך זמן, מניעת פציעות, ותמיכה בריפוי מצבים קיימים.
מתרגשת לחלוק ידע ולימוד, תשוקה וחיבור עם כל מי שמסתקרנת לשמוע.

מעין פרדיננד

התחלתי לתרגל יוגה לפני כשש שנים בעיקר כדי להבין מה הסיפור.
אהבתי את הסנכרון בין נשימה ותנועה והאיזון בין מאמץ והרפייה, אז המשכתי.
היוגה עזרה לי לפתח מודעות לגוף, לגבולות שלו וגם איך למתוח גבולות אלו.
התחלתי להכיר את התודעה ודרכים להרחיב אותה או לפחות להשקיט אותה.

כעבור כשנתיים תרגול, הלכתי לקורס מורים, הקורס הפך אותי מאחת שמתרגלת ומעבירה שיעורים כתחביב, לתלמידה ליוגה.

לאחר הקורס, הגעתי לסטודיו עדיוגה.
התחברתי לשילוב הסגנונות של האשטנגה והאיינגר ובעיקר לסגנון ההוראה הפשוט והמדוייק.

במקצועי אני מהנדסת חשמל, מה שאומר ישיבה על כיסא מול מסך רוב היום.
תמיד היה לי קשה לשבת במקום אחד יותר מידי זמן, אז תמיד דאגתי לזוז ולנוע לפני שהיום מתחיל או לפני שהיום נגמר וגם בין לבין כשמתאפשר.

היוגה מאפשרת לי פשוט לשבת, פשוט לעמוד ולעיתים גם פשוט להיות.

היום אני מבינה שיוגה זה לא סיפור אלא דרך חיים. לשמחתי, היוגה מלווה גם אותי בדרכי.

אפרת בורוכוב

תלמידה ומורה ליוגה ויניאסה ויוגה אשטנגה. בוגרת קורס מורי יוגה אשטנגה של אריקה רינטוביץ, הכשרת מורי יוגה אשטנגה של שמעון בן אבי וקורס מורי יוגה ויניאסה של אובי ליפשיץ. "המפגש בחלל בין אנשים שמגיעים עם לב פתוח ורצון לשינוי מרגש אותי כל פעם מחדש וזכות גדולה עבורי".

גבי פלד

התחלתי ללמוד יוגה בשנת 2002. ראשית דרכי הייתה בשיבננדה. בהמשך מצאתי שאשטנגה-ויניאסה נותנת ביטוי מתאים יותר לצרכיי ועברתי קורס מורים בן שנתיים אצל שמעון בן-אבי. בנוסף גיליתי את נפלאות האיינגר, בו הקפדה על דיוק בתנוחות מספקת השלמה מצוינת לאשטנגה ומאפשרת לי ללמד כיצד לדייק למרות הדינאמיות הרבה באשטנגה. מבין מוריי הרבים והנהדרים: שמעון בן-אבי (אשטנגה), רינת ריינה בארץ (אשטנגה), אג'יי קומר ממייסור שבהודו (אשטנגה), אושה דווי ברישיקש, הודו (איינגר) וענת צחור בארץ (איינגר). בנוסף השתלמתי במספר סדנאות, בין היתר אצל המורים הבכירים גראהם וליאוני נורת'פילד מאוסטרליה (אשטנגה). יוגה ממלאת עבורי צרכים רבים: מדיטציה תוך כדי עבודה עם הגוף, העמקת הנשימה, ריכוז, מאמץ, הוצאת זיעה, שיפור הגמישות ושמירה על הבריאות.

כל הזכויות שמורות לעדי יוגה