חוות דעת

אל עדי הגעתי לפני כעשור כשחזרתי לארץ וחיפשתי סטודיו ליוגה. הגעתי לסטודיו ביתי, והכרתי את עדי, איש מיוחד שאין שני לו. הוא מקצוען, לא מתפשר על איכות, מעמיק, מדייק, לעולם לא ילמד משהו שאינו מאמין בו או שאינו יודע עליו מספיק, ולמעלה מהכל עניו. ומאז הוא רק משתבח, כמו יין. ותרגול היוגה אצלו משתבח גם הוא. עברו שנים, נכנסו מורים חדשים לסטודיו, שאותם עדי בוחר באותה דקדקנות חסרת פשרות. אין עוד סטודיו כזה, אין שופוני, אין פוזה, רק יוגה אמיתית. יש מקום לכולם, בכל הרמות ובכל הגוונים. פשוט. פשוט. פשוט. אני ממליצה בחום.

שרון יפה, אפריל 2021

אני מתרגל יוגה בסטודיו כבר כמעט עשר שנים ועדיין נראה לי שכל שיעור הוא חוויה ייחודית ומעניינת בפני עצמה. למרות שהשיעורים מתבצעים בקבוצות, המורים (מהטובים שיש, לדעתי) משתדלים לשים לב לתלמיד הבודד. אני מוצא בסטודיו הרבה תמיכה ואמפתיה שעוזרים להתפתחות התרגול שלי במשך השנים. תמיד יש דגשים חדשים, דברים חדשים לשים לב אליהם. אני גם מאד מעריך את העידוד והעזרה שמעניקים בסטודיו לתירגול עצמאי. אני חש שהיכולת לתרגל בעצמי היא מהמתנות הגדולות שקיבלתי משיעורי היוגה בסטודיו.

נמרוד ריביר, מרץ 2021

עדי ומיכל היקרים,

אני רוצה להודות לכם על שבוע כיפי ומלמד

אני לגמרי מרגישה שזו קפיצת מדרגה בשבילי, גם בתחושת הביטחון לתרגל לבד בבית וגם המון אסימונים שנפלו- דיוקים בתנוחות וברצף התרגול.

לפעמים נורא בא לי להגיע לתנוחה המלאה ולהיות כבר בשלב הבא, אבל השבוע הרגשתי שאני שמה את זה בצד. אני לא מנסה להגיע לאיזה יעד. אני נהנית ממה שקורה וגם ממה שלא קורה.

היום כשמיכל שאלה אם הרגשנו שזה השפיע עלינו מחוץ למזרן- אז פתאום קלטתי שבאמת השבוע הזה היה אחד השבועות הטובים שלי בתקופה האחרונה.

אתם מורים מדהימים והכי כיף בעולםםם בסטודיו המיוחד הזה!

כבר מחכה להירשם לעוד ועוד פעילויות וללמוד ממכם עוד.

תודה רבה רבה רבה,

חן.

חן קולטון, קייטנת מייסור, אוגוסט 2020

"לפני כשנתיים, התלוננתי אצל רופא המשפחה על אובדן טלטול באחת הידיים, הליכה איטית ותחושה כללית של חוסר חיוניות ומרץ. הנוירולוג אליו הופניתי איבחן- פרקינסון בשלביו הראשונים, והבהיר שהדרך הטובה ביותר להאט ככל הניתן את הידרדרות המחלה ולשפר את איכות החיים היא פעילות גופנית.
לאחר תקופת ההלם והרחמים העצמיים, התחלתי להגביר את אינטנסיביות האימונים בחדר הכושר, בו הייתי מנוי. מעולם לא התחברתי לסוג זה של פעילות ומהר מאד מצאתי עצמי מגיע רק כדי לסמן "וי".
ליוגה נחשפתי לראשונה בחוג במסגרת חדר הכושר. היה נחמד אפילו כיף. שם הבנתי את פוטנציאל הטמון בה.

…. ואז הגעתי לסטודיו של עדי. התחושה הראשונה היתה שהגעתי למקום נכון. תחושה של עלייה על מסלול נכון, תחילתו של תהליך.
התחלתי לתרגל, כמו כולם בשיעורי היסודות, חשתי נוקשה, חלש ( לא הייתי מסוגל להחזיק "פלאנק") וכפוף.
היום אני מתרגל ארבע פעמים בשבוע ונהנה מכל רגע (לא רק מהרגע בסופו של תרגול), מגוון המורים הרב רק מוסיף עניין לתרגול, כל מורה והטוויסט שלו.
התוצאות לא אחרו להגיע, הגוף התחזק, התגמש, הגב הזדקף וכבונוס שלווה פנימית שמרגיעה את הטלטלה אותה אני חווה.
ממקום בו התייחסתי לתרגול מתרופה אותה חייבים ליטול, עברתי לחוויה של לקינוח מתוק המחכה לי בסופו של יום.
היום אני מתחיל להבין, יוגה היא לא עוד דרך לפעילות גופנית. היא הרבה מעבר לכך. היא דרך חיים, דרך לשינוי חיים, החיים שלי משתנים, נמתחים למעלה ומשתרשים בקרקע…

זו תמצית היוגה, לא?
בהודיה רבה ואהבה גדולה,

ניר חממי.

נ.ב.
לאחרונה הייתי בביקורת השנתית אצל הנוירולוג שאיבחן בשמחה ובהשתאות שלא חלה בשנה האחרונה כל התדרדרות.:)"

ניר חממי, מאי 2020

"In the two years that I have been practicing yoga, I've had the chance to take classes in almost 20 studios in six countries. But no place is like Adi Yoga.

Each class is an incredible learning opportunity. At most studios, the teacher spends all the time on their own mat, and you can try to copy what they're doing. At Adi Yoga, each teacher — no matter who it is — spends a lot of time walking around the class, providing individual attention, corrections and encouragement. You can improve more in one class at Adi Yoga than in weeks somewhere else.

Just as important, you're made to feel welcome at Adi Yoga. The warmth, friendliness, and interest that Adi, Michal, and everyone takes in their students makes Adi Yoga an example of what a yoga studio should be. I can't thank Adi enough for creating an environment that challenges and encourages me in my yoga journey."

Michael Colson, September 2019

״רציתי לומר תודה רבה על הסדנא. מעבר לאימון היוגה זה היה אימון עבורי כיצד עוצרים את הרכבת ומקדישים זמן לעצמי. למדתי להעמיק במודעות. למדתי גם מעברים חדשים. למדתי להתמודד עם החום.
היתה חויה מיוחדת להתאמן ימים ברצף ובאינטנסיביות.
תודה רבה על ההזדמנות שהנחתם בדרכי״

רחל אורן, קורס העמקה, אוגוסט 2019

לקראת היוגה challenge החלטתי להתמקד בנשימה, מתוך מחשבה כי תביא איתה מיקוד בתרגול ומחוצה לו.
הנשימה ״תפסה״ אותי עוד לפני. יש משהו מאוד מזכך,מחייה, מדויק וממריץ בנשימה ותרגילי הנשימה, בסוף השעור, מקפיצים את התרגול מבחינתי בכמה דרגות.
אני לא יודעת אם זאת הנשימה או התרגול הקבוע, קרוב לוודאי שהשילוב ביניהם, מסדרים אצלי את חלקי הפאזל של התרגול והחיים ו״מפילים״ אותם לאט לאט, כל פעם קצת, בדיוק למקום בו הם צריכים להיות.
על היוגה, התועלת והיתרונות שבה כבר נאמר הרבה וכמי שעושה את צעדיה הראשונים וכבר מכורה קשות אני מוצאת שמלבד היתרונות הפיזיים ויש המון, דווקא הפן הרוחני הוא זה שבא לידי ביטוי בכל ההיבטים, ביחוד מחוץ לתרגול.
אחרי שלושה שבועות של תרגול תוך מחשבה ושימת דגש על הנשימה, כל רגע מחדש (לא תמיד מצליח) אני מרגישה בהבדל, בעיקר מחוץ לתרגול.
בתרגול, הדרך רק מתחילה. דרך עם עליות גבוהות (מאוד גבוהות) קצר הדף מלתאר את תחושת התרוממות הרוח שמלווה אותך בתרגול ונשארת הרבה אחריו.
דרך עם מורדות, שבילים נסתרים ומכשולים. דרך שכל יום מחדש אני אומרת תודה על שאני הולכת בה ומקווה שתהיה ארוכה.
אם רק אזכור לנשום מפעם לפעם…

שרון צברי,

חוויות מאתגר היוגה:

האתגר שלי הוא לתרגל פעמיים בשבוע, לעומת תרגול יחיד (שזה המכסימום שהצלחתי לעשות בשלוש השנים האחרונות). בהריון הזה הרגשתי חלשה במיוחד, כבדה במיוחד ועייפה במיוחד, וקיוויתי שהמעבר לשני תרגולים בשבוע יחזק אותי וישפר לי את כאבי הגב. איזה כיף, זה קורה!

במשך שבועיים המשכתי להרגיש כבדה ו

מתנשפת כמו בחודשים האחרונים, אבל הנה בשבוע השלישי והרביעי – משהו התחדש. זה קרה במהלך אחד השיעורים, מתוך נשימה שמנחה את התנועה ואת התנוחה, התחילה להתממש לי אנרגיה (ממש מוחשית!) בגוף. במהלך התרגול זכיתי להרגיש את התחושה המרוממת שהגוף מחזיק את עצמו, ואפילו "נפלטה" לי קפיצה בסוף מחזור של ברכה לשמש, ביטוי של קלילות ושל כוח שלא חוויתי מאז תחילת ההריון. בשבאסנה של אותו התרגול הרגשתי את זרימת הפרנה לאורך ומסביב לגוף – מעין עליזות של החומר ושל הרוח.
לשמחתי האדירה, התחושה האנרגתית המשיכה גם אחרי השיעור ולאורך כל אותו היום (בניגוד גמור לשיעורים בתקופה שלפני זה, שהיו ממש גומרים אותי).

וזה ממשיך! גם התרגולים העוקבים לוו בתחושה רגועה, וחזקה (יחסית): נשימה, מיקוד והתחזקות שמחוללים בי אנרגיה חדשה.

זה בדיוק מה שקיוויתי לו…
תודה, תודה, תודה 🙂
בתקווה להמשיך עם שני תרגולים בשבוע לנצח 😉
עירית

עירית סלע, חוויות מאתגר היוגה

״אתגר היוגה פגש אותי השנה בחודש מאד מורכב ועמוס מבחינה רגשית. הנושא שבחרתי בו הינו "מציאת שלווה". לא יכולתי לבחור בנושא יותר מאתגר מ"שלווה" בנקודת זמן זו בחיי. גיליתי שקודם כל ההתכווננות בכניסה לסטודיו מהותית וממקדת. וכן תרגילי הנשימה מאד עוזרים להתכנס בשלווה. בעיקר התחברתי לנושא של פתיחת הלב. ואז נולדה לי נכדה ששמה בישראל ליביהודיה. הרגשתי שהיתה פה אצבע מכוונת! יצאתי מחודש האתגר בכוחות מחודשים, עם המון אנרגיה חיובית, ואני מתכוונת להמשיך ליישם את כל הנלמד ולשמר את הרוגע והשלווה. עדי ומיכל, תודה מיוחדת לכם על כל מה שאתם מעניקים לנו המתרגלים מעבר לתרגול הפיסי. יש לסטודיו עדיוגה ערך מוסף אדיר, וזה ממש לא
מובן מאליו. תודה על צנצנת התודות המהממת. אשמח אם היא
תמשיך לשרת אותנו. תבורכו והמשיכו לאתגר אותנו.״

תמי הראל - חוות דעת על אתגר היוגה, מאי 2019

״השתתפתי במחזור הראשון של קורס מטפלים בתאי יוגה מסאז' אצל עדי.
כשנרשמתי, לא חשבתי שבאמת אוכל לצאת ולטפל בסוף קורס של 75 שעות. לשמחתי, הופתעתי. כבר אחרי שני מפגשים מצאתי את עצמי מעניקה טיפולים לחברים ומשפחה שמתפלאים מאיפה קיבלתי את הידע הזה. אז התשובה היא עדי.
עדי מעביר את השיטה המדהימה הזאת בצורה מעשית ופשוטה, שם דגש על זמן ארוך לתרגול בשביל שהטכניקה תיקלט היטב, וכן שם דגש על עבודה נכונה שתיטיב עם המטופל ולא פחות חשוב מיזה, גם עם המטפל.
האווירה בקורס הייתה נעימה והקבוצה הקטנה והאינטימית תרמה לחווית הלימוד.
מעבר לידע שהועבר ומשמש אותי כבר היום להענקת טיפולים מלאים, היה פשוט כיף גדול. בכל שבוע חיכיתי כבר שיגיע יום חמישי בשביל להיפגש, ללמוד, להעניק עיסוי ולקבל.
ממליצה בחום גדול!״

נגה דקל, חוות דעת על קורס הכשרת מטפלים עם עדי

״אחרי תקופה בא התלבטתי איפה להרשם לקורס עיסוי, בדקתי והתענינתי, בחרתי להרשם לקורס של עדי פנחסי.
לשמחתי זאת היתה בחירה מוצלחת, עדי מורה ליוגה מה שאיפשר לי כל הזמן את החיבור בין היוגה לעיסוי, (כמורה ליוגה טיפולית). הקורס העניק לי רעיונות להוספה לטיפולי היוגה האישיים אותם אני מלמדת ומאפשר לי לעזור למתרגלים שנקלאו לכאב.
הקורס נותן מענה לעיסוי מלא למטופל במספר מנחי גוף.
האווירה היתה מצוינת ובהחלט יום שהוא גם מלמד וגם חוויה אישית.״
עינת גולן
מורה ליוגה.

עינת גולן, חוות דעת על קורס הכשרת מטפלים עם עדי

תודה. לעדי ולכל המורות והמורים הנפלאים שבסטודיו, על המתנות האדירות להן אני זוכה בכל תרגול.
התרגול בסטודיו מהווה עבורי את אחת מבועות החמצן השבועיות, בלו"ז צפוף של ילדים, בית ועבודה…כיבוי הטלפון הנייד והקדשת הזמן אך ורק לעצמי נותנת לי המון. חנייה מהמרוץ, התבוננות פנימה, חיבור לעצמי,רוגע ושקט, הקשבה לגוף.
בתום השיעור אני רגועה יותר ואיך לומר זאת, הגוף מסודר נכון יותר בתוך המעטפת שלו, יושב טוב יותר.
הרגשה נפלאה. משתדלת להחזיק בכוונה לקחת איתי החוצה מהמזרן אל החיים את התובנות המשמעותיות להן אני נחשפת ואותן מבקשת להפנים בשיעור.
אחד התרגילים שלמדתי מעדי הוא FOCUS 12 – התרגיל משמש ומשרת אותי רבות לאחרונה, במצבי לחץ, בעת ביקור בחדר מיון, ובמהלך בדיקות שונות וגם במהלך יום עבודה שגרתי. הניתוק מאינסוף הגירויים המעמיסים ומאידך החיבור פנימה מחזירים אותי למקום מאוזן יותר.
משהבנתי את עיקרון הכלי המופלא הזה החלטתי לאמץ אותו לארגז הכלים היומיומי שלי.
לעיתים, אני מצליחה לבצע אותו במלואו,לעיתים המיקוד שלי נודד עם המחשבות, אך תמיד אני שמחה על השימוש בו.
ממליצה בחום רב.

עינת אברהם, נובמבר 2018, מתרגלת בסטודיו למעלה מ-8 שנים

יוגה את אהובה שלי!

לפני שנתיים בטיפולי פיזוטרפיה לגב המליצה לי המטפלת על יוגה, שזה ממש יעזור ויפיג את הכאב והסבל המיותר יעבור.
למרות הסקפטיות הלכתי וניסיתי. מה יש להפסיד אמרתי…
הגעתי לסטודיו של עדי:) מקום קסום עם אווירה משפחתית שהזמינה אותי לבוא כל פעם מחדש.
פשוט לפתוח את הבוקר באנרגיה קסומה שפתחה לי את הלב ממש. לאט לאט מהיסודות למתקדמים והיוגה התחילה ללוות לי את כל הבקרים!
מצאתי בתוכי מקום של שלווה פנימית ושליטה עצמית.
הרבה אושר וחיוכים שעלו לי על הפנים באמת שינה לי את החיים!
למדתי להתבונן להקשיב לגוף, לאזן את הנפש ולבדוק כל יום את קצה היכולת שלי.
הייתי נוכח בפעם הראשונה במלוא הפוטנציאל הטמון בתוכי.
כל אהבתי ליוגה התחברה בחלום מתוק.. אומרים שהחלומות שלנו הם השקפה של החיים שלנו ושל התת מודע!
תמי חיבבתי שירי נוסטלגיה פשוטים ותמימים. לאחרונה נתפסתי בשיר "רוזה" של יורם גאון. שבוע שאני הולך ומזמר אותו בכל מקום.
ואז לילה אחד.. הנה המתח.. אני חולם שאני מקפץ לי בשדות לבוש בשרוואל וחיוך ענק ושר לי: "אח אח אח יוגה יוגה יוגה את אהובה שלי כמה שירים עוד לך אחרוזה עד שתיהיי אשתי אחחחח יוגה יוגה את אהובה שלי!"
קמתי עם חיוך רחב והבנתי שהיוגה כמו סכין נכנסה פה בחזה.
ומאז אנחנו ממש מחוברים והיא מלווה אותי לכל מקום שאני הולך. בכל תחומי החיים וזה מדהים!
אנו חיים באושר וכושר עם הרבה נשימות ואסאנות מגמישות ומחזקות.
יש לנו את האשלייה "הנוחה" שאנחנו היום מי שהיינו אתמול והיא המשאירה אותנו במקומנו ומחלישה את תקוותנו ושאיפותנו.
צריך פשוט להתאמץ, להתחדש ולגלות מי אנחנו היום! ולנסות לנסות לנסות!
בוא נפתח לשינויים חיוביים ולדברים חדשים.. ונדע רק חלומות מתוקים:)

עידו יום טוב, דצמבר 2017

מלבד ההנאה,הערך הבריאותי שאני מפיק והשקט שהתרגול מייצר עבורי, אני מאוד מעריך ומכבד את הדרך שעדי וצוות המורים הנפלא שהוא בחר בקפידה רבה,עובר איתו ובהשראתו: עדי והמורים לא מפסיקים ללמוד,להתחדש,להתעדכן,לשאול ולחקור- דבר שאני מאוד מתחבר אליו ומעריך כמטפל וכבן-אדם. אני מתרגל בסטודיו של עדי מרגע פתיחתו,וזה מאוד מעורר הערכה מבחינתי-הגיוון וההתחדשות התמידיים בשיעורים. כיף גדול כשעדי או אחד מהמורים חוזר מעוד מסע/השתלמות ומעביר לנו את הידע שרכש, ממליץ מכל הלב לבוא ולתרגל!

אוהד תשבי, אוקטובר 2017

לוקח זמן עד שמבינים עד כמה חשוב התרגול העצמי שלנו. צריך לתרגל לבד בשביל להבין את זה. כמו בכל דבר בחיים, אנחנו נוטים להישאר במקומות הנוחים והבטוחים לנו. בגלל זה אנחנו עלולים לפספס דברים טובים אחרים, ומטבע הדברים "נתקעים" באותו מקום להרבה מאוד זמן. כך גם בתרגול היוגה. לרובנו הרבה יותר נוח ונעים לבוא לשיעור בהנחיית מורה – אומרים לנו בדיוק מה לעשות, נוגעים בנו, מתייחסים אלינו ואנחנו נהנים מהאנרגיות בשיעור. התרגול העצמי מצריך מאיתנו הרבה יותר מחשבה ויוזמה – רגע… מה אני אתרגל בכלל? איזה תנוחות? באיזה סדר? טוב אין לי כוח. פשוט אלך לשיעור בסטודיו (ובמקרה הפחות טוב, אוותר על התרגול בכלל). פה קורה פספוס גדול.

הלמידה והחקירה האמיתית של הגוף והנפש שלכם מתרחשת שאתם לבד, בלי הסחות דעת, בלי אגו ובלי דיבורים. אתם והנשימה, בקצב שלכם – אז מתחילים לקרות קסמים וליפול אסימונים על התרגול שלנו, הגוף שלנו והתודעה שלנו. שם בדיוק צומחת לה התקדמות ולמידה אמיתית ומשמעותית.
המורה שלמדתי אצלה ברישיקש הסבירה לנו פעמים רבות כמה חשוב התרגול העצמי להתפתחות הגופנית והרוחנית שלנו. כמה אפשר שיגידו לנו מה לעשות? השיעור עם המורה נועד להקנות לנו כלים ולחדש לנו מדי פעם, אבל יהיה לנו קשה להגיע לרבדים העמוקים של התרגול אם לא נאזור אומץ ופשוט ננסה לתרגל לבד. ברישיקש היינו הולכים לשיעור בוקר בהנחיית המורה ובערב היינו מתרגלים עצמאית בסטודיו – זה היה חלק בלתי נפרד מהעניין.

בתרגול עצמי אתם עם עצמכם. כשאתם עם עצמכם העיניים לא מסתכלות על מה קורה מימינכם או משמאלכם, והמבט מתחיל להתכנס פנימה, אל תוככם. האגו לא מתחיל להציק "איזה תותח אני! נשארתי אחרון בשיעור בעמידת ראש" או לחלופין "אין מצב שאני עולה לעמידת ראש ונופל מול כולם". כל הרעשים המיותרים האלה שלפעמים יכולים לעלות במהלך שיעור בקבוצה משתתקים בתרגול העצמי. דברים מעניינים קורים וזה פשוט כיף גדול. וכמו שאמר אחד היוגים הגדולים של דורנו, פטהבי ג'ויס:
"Do your practice and all is coming".

מיכל רג'ואן - על תרגול עצמי, פברואר 2017

פעם הראשונה שפגשתי את היוגה הייתי בת 26 וכבר אז היא קסמה לי, למרות שעדיין לא הבנתי את משמעותה האמיתית.
במהלך השנים תירגלתי יוגה לסירוגין ולא באופן סדיר לצד שיעורים בחדר כושר.
אחרי ההיריון הראשון קיוויתי להישאב ליוגה ונרשמתי לסטודיו, אך ההתמדה עדיין לא הגיעה.
אחרי ההיריון השני, התחלתי לסבול מכאבים בגב התחתון ואז הגעתי לסטודיו של עדי!
בסטודיו פגשתי את היוגה מחדש, והבנתי למה התאהבתי בה בפעם הראשונה בהודו בהיותי צעירה.
היוגה איפשרה לי להתמודד עם הכאבים בגב, להתחבר לגוף שלי ברמה הפיזית והנפשית.
היוגה מייצרת תהליכים פנימיים שקשה להסביר במילים. כשניסיתי אחרי תקופה לשלב את אימוני היוגה עם חדר כושר, צחקתי על עצמי על הניסיון המועד לכישלון מראש. אחרי שאתה כיוגיסט מתחבר לעצמך, לנשימות וההקשבה הפנימית, מנסה לתרגל אירובי וכוח פיזי, בלי הבחנה מה מתאים למי, ומתאמן רק בשביל "להיכנס לכושר", התוצאה היא, מעבר לפציעות הפיזיות הנפוצות, חלל פעור של חוסר משמעות.
היוגה זו תרפיה בשבילי, מאפשרת להתנתק מהשיגרה ולקחת פסק זמן. אחרי שיעור יוגה אני מצליחה להרגיש מאוזנת ומרוצה. ההתמדה ביוגה גורמת לי לסיפוק וגם לשיפור הגופני שמתבטא באופן מובהק גם במנטאלי.
חלק מהותי מכל התחושות הללו הן בזכות הסטודיו המדהים של עדי. המקצועיות חסרת הפשרות לצד הסבלנות, העדינות והקבלה של האחר, גורמים לשוב ולחזור לסטודיו עוד ועוד.
המורים בסטודיו נהדרים ויש מגוון סגנונות.
כיום אני בהיריון שלישי ועל אף הקושי להתאמן, בגלל הכובד והמיגבלות, אני מנסה לא לוותר לעצמי ולהמשיך להגיע לסטודיו, מה שלא בטוח הייתי מצליחה במקום אחר.

ליטל לוי, מאי 2016

עדי,
אני רוצה להודות לך על תרומת האור שלך לחיי.
תרגול היוגה מוסיף הרבה למצב הבריאותי והנפשי שלי, ובפעמים שאני מחסירה שיעורים החסרון בתרגול מורגש…
הסטודיו יפהפה, נעים ומרווח ויש הרבה ציוד מקצועי.
אתה מורה נעים, קשוב ומרגישים שהאיכפתיות שלך לתלמידים באה מהלב.
אני ממליצה בחום על הסטודיו שלך. יש מגוון גדול של שיעורים וסגנונות מה שמאפשר לכל אחד למצוא את האימון המתאים לו.

איילת זפרן, מאי 2016

הפעם הראשונה בה תירגלתי יוגה היתה לפני ארבע שנים. אשתי הציעה לי להצטרף ל yoga retreat. הייתי מאד ספקן לגבי החיבור שיהיה לי עם יוגה,
אבל לא התנגדתי לסופ"ש ללא ילדים.
סופ"ש כזה הוא בהחלט אינטנסיבי (גם בראייה לאחור). אבל עבורי להיכנס ליוגה באופן הזה היתה הבחירה הנכונה. מתירגול לתירגול הרגשתי איך חוזר אלי השקט שבאותה תקופה היה די נדיר.
בזכות אותו השקט החלטתי להמשיך ולתרגל, ובעצם מאז לא הפסקתי. היום מאד ברורה לי ההשפעה של היוגה. למי שמחפש שיפור פיסי – הרי שיוגה היא פעילות anti-aging מובהקת.
מהר מאד מגלים איך אפשר לעשות עם הגוף דברים שפעם לא הצלחנו, או שהצלחנו כשהיינו צעירים.
ברמה הנפשית אני אוהב להסביר שכמו שבצבא באמצעות מאמצים פיסיים קשים מביאים ללחץ נפשי בכדי למדוד אותך, הרי שביוגה השעות הרבות בהן מתמקדים בשיווי משקל מביאות גם לשיווי משקל נפשי.
אני חושב שזה הייחוד של היוגה – ההשפעה שלה עליך. כאדם.
כמה מילים על עדי – מעבר לזה שהוא אדם נהדר הוא בורר את המורים בסטודיו מאד בזהירות. אני חושב שרפרטואר המורים הוא כזה שכל אחד יוכל למצוא את המורה אליו הוא "מתחבר" הכי טוב.
אני אוהב לנדוד ממורה למורה, הן בשל אילוצי שעות, הן בשל הגיוון והן מכיוון שמכל מורה לומדים דגשים אחרים.
הזכרתי את אשתי, אז אסיים בזה שהיא אמרה לי פעם שביוגה כל אחד מוצא את מה שהוא מחפש. אני מצאתי.

אסי ליפשיץ, מרץ 2016

אחרי נדודים במשך מספר שנים, אצל כמה מורים ליוגה בשיטות שונות (שיבננדה, איינגר ועוד), הגעתי לסטודיו של עדי.
גיליתי צוות מורים מקצועי, מדויק, נדיב ורחב לב, רחב אופקים ונעים. בשנתיים שאני מתרגלת יוגה אצל עדי, חל אצלי שיפור גופני ומנטאלי (ואני מתקרבת לחמישים).
מלבוא 'פעם ב… אני לא יודעת מתי', אני מגיעה היום שלוש פעמים בשבוע. הריטריט בקיבוץ לוטן הוא קפסולה מרוכזת וכייפית באווירה מקסימה.
אל תבואו… שיישאר לי יותר (-;

שרון אסטל, מרץ 2016

אני מתרגלת בסטודיו עדי יוגה כמעט 8 שנים.
לפני כן תרגלתי כמה שנים נוספות אבל תמיד החלפתי מקומות וסגנונות יוגה.
כשהגעתי לעדי הרגשתי שהגעתי לאיזה בית, מקום אוהב, מכיל ומאתגר.
בתחילה באתי לשיעורים של עדי בלבד אך עם הזמן נחשפתי למורים נוספים והחוויה התרחבה.
לפני כשנה התחלתי לתרגל פעמיים בשבוע באופן קבוע והיוגה נהפכה להיות אורח חיים ותפיסת עולם.
הסטודיו של עדי הוא יותר ממקום לתרגל בו יוגה; הוא מקום ללמוד, להתפתח, לשאול שאלות, להתקבל תמיד בחיוך ולהרגיש כמו משפחה,
קבוצת אנשים שיש לה מכנה משותף מאד חזק.

ענת תל, מרץ 2016

אחרי המון שנים שבהן למדתי עם אותו מורה ליוגה בת"א, במעבר להרצליה היה לי הכי חשוב למצוא שוב מורה, שהוא מעבר למורה ליוגה גם מורה לדרך. ואצל עדי בהחלט מצאתי את זה.
היכולת ללמד ולהסביר את היוגה בצורה שתיקח את זה איתך גם הביתה לא טמונה בכולם, אך לעדי יש זאת ובשפע 🙂

ענת לזר, מרץ 2016

עדי שלום ,
רצינו להודות לך גלית ואני על סוף השבוע המקסים.
לצערי לא השתתפנו בסשן הסיום, והפסדנו גם את שיחת הסיום… אבל רציתי לתת משוב.

העיקר:
החברים ליוגה ולארועים החברתיים היו אנשים מרתקים.
למדתי הרבה בתרגול אבל גם מחוץ לתרגול היה מרתק אווירה מעולה ומעשירה.

לגבי התרגול,
אין ספק שהיתה שונות ברמת המתרגלים, אם כי הוותיקים הפגינו יכולות מאד מרשימות וסימנו בעבורנו המתחילים יעדים.
הרגשתי שהתקדמתי והדגשים היו הפעם שונים.

אני רוצה לציין שלושה דברים ששבו את ליבי:

א. התרגול בעיוור, זו הפעם השניה שאני מתרגל בעיניים עצומות ואזניים אטומות (למחצה). כמו בפעם הראשונה העניין היה נראה לי הזוי לחלוטין, ואולי בגלל זה כל כך נהניתי (סמאדי, סמדר).

ב. היציאה למטע התמרים, המפגש עם החמורים, האוויר הקר בנחיריים והשתיקה הארוכה- כל אלו הכניסו אותי לכזה Height עד ששכחתי ללבוש מכנסי התעמלות לתרגול הבוקר. (כשהורדתי את הג'ינס גיליתי שאני בתחתונים….בסוף תרגלתי עם הג'ינס).

ג. המפגש ביום שישי עם הסרט, הדברים שנאמרו במקלט, וואו, אתה צריך להיות גאה בקבוצה שהולכת אחריך.

ועוד דבר חשוב, אתה וטל , באסרטיביות וברוגע שלכם יצרתם מסגרת שקיבלה כל כך יפה את כל הפרטים שלה, לימדה, תמכה וחיזקה, איזה כיף!

אז שוב תודה, ושוב נמתין לסדנה הבאה, ונתרגש לקראתה.

בידידות ובהוקרה רבה,

דני

דני רמון, בעקבות סופ"ש של יוגה בקיבוץ לוטן בערבה

לקראת היוגה challenge החלטתי להתמקד בנשימה, מתוך מחשבה כי תביא איתה מיקוד בתרגול ומחוצה לו.
הנשימה ״תפסה״ אותי עוד לפני. יש משהו מאוד מזכך,מחייה, מדויק וממריץ בנשימה ותרגילי הנשימה, בסוף השעור, מקפיצים את התרגול מבחינתי בכמה דרגות.
אני לא יודעת אם זאת הנשימה או התרגול הקבוע, קרוב לוודאי שהשילוב ביניהם, מסדרים אצלי את חלקי הפאזל של התרגול והחיים ו״מפילים״ אותם לאט לאט, כל פעם קצת, בדיוק למקום בו הם צריכים להיות.
על היוגה, התועלת והיתרונות שבה כבר נאמר הרבה וכמי שעושה את צעדיה הראשונים וכבר מכורה קשות אני מוצאת שמלבד היתרונות הפיזיים ויש המון, דווקא הפן הרוחני הוא זה שבא לידי ביטוי בכל ההיבטים, ביחוד מחוץ לתרגול.
אחרי שלושה שבועות של תרגול תוך מחשבה ושימת דגש על הנשימה, כל רגע מחדש (לא תמיד מצליח) אני מרגישה בהבדל, בעיקר מחוץ לתרגול.
בתרגול, הדרך רק מתחילה. דרך עם עליות גבוהות (מאוד גבוהות) קצר הדף מלתאר את תחושת התרוממות הרוח שמלווה אותך בתרגול ונשארת הרבה אחריו.
דרך עם מורדות, שבילים נסתרים ומכשולים. דרך שכל יום מחדש אני אומרת תודה על שאני הולכת בה ומקווה שתהיה ארוכה.
אם רק אזכור לנשום מפעם לפעם…

שרון צברי,

לעדי היקר!
תודה על השנים היפות בהם לימדת אותנו להקשיב לגופנו…
לפעמים היה קשה אך לרוב הסתדרנו..
עכשיו כשאתה בעניין של עזיבה
נאחל לך רק בהצלחה, תהנה בכל רגע, תשמח, תבלה ותכייף.
אוהבים אותך, עובדי פריגו

עובדי חברת פריגו, יולי 2013

לקראת ה Spring Yoga Challenge 2012

התחלתי יוגה לפני כשנה כדי לנסות ולהיפטר מכאבי גב מזדמנים. לאט לאט מצאתי את עצמי סובל יותר ויותר מהגב שהקרין על צורת ההליכה  והרגשתי ממש מוגבל. ולא שלא עשיתי ספורט בחיים שלי אבל אף פעם לא חשבתי יוגית… על הגוף והנפש. אולי מבחינתי זה הגיל אולי הגב אבל בסוף הגעתי לעדי ומאז אני משתחרר. קודם כל הפסקתי לפחד מלעשות תנועות יחסית חריגות. גם התחלתי להשתולל עם הילדים – לרוץ לקפוץ ליפול ולהקפיץ. חוויה. לאתגר שהציב לנו עדי החלטתי להיענות ולנסות להשתפר ביציבות שלי בחיים. לעמוד על רגל אחת או על הראש ולא להרגיש כמו לולב… בהצלחה לכולנו

רועי שטיין, אפריל 2012

לקראת ה Spring Yoga Challenge 2012

בשנה שעברה, כשעדי התחיל לדבר על ה"אתגר", תהיתי איך אוכל להכניס שיעור יוגה נוסף בשבוע.
אבל – כשההזדמנות קוראת לך, אתה חייב להענות!
נכנסתי מהר לשיגרה של 3 פעמים בשבוע, וראיתי תוצאות……
ראשית, גלי החום (מה לעשות, גם כאלה יש!) פחתו באופן דרמטי.
שנית, הרגשתי שיש לי יותר מרץ, באופן כללי.
ושלישית – פשוט הרגשתי יותר טוב.
זה היה אתגר מעניין, שמוכיח שאנחנו אכן מנצלים רק שבריר קטן של היכולות שלנו (המנטליות והפיזיות).
עכשיו אני עם הפנים קדימה לאתגר הבא!
תודה לך, עדי, שאתה ממשיך לאתגר את הגמישות שלי!
נאוה

נאוה ארנן, אפריל 2012

לקראת ה Spring Yoga Challenge 2012

בשנה שעברה מה שקיבלתי היה בעיקר פוקוס.
מכיוון שרק התחלתי את אימוני היוגה, הגברת התרגולים עזרה לי להגביר את המיומנות הבסיסית ולהחדיר את היוגה לחיים שלי.
אני מאמינה שאם לא הייתי עושה את זה, לא הייתי מצליחה לדבוק בתרגולים, כי זה דורש הרבה מחויבות שלי ושל הסביבה.
האתגר נתן לי אפשרות להציב לעצמי יעדים ברי השגה ועם זאת לספק את המסגרת התומכת כדי לאפשר להתמיד.
האתגר גם נתן לי תחושת שייכות לסטודיו בידיעה שאני חלק ממשהו גדול יותר ולא רק מקבוצה של אנשים שמתאמנים זה לצד זה.
ואפילו קצת קינאתי באלה שסיימו אל האתגר בריטריט… אז ברור שהלכתי לריטריט הבא שהתקיים 🙂

אני חושבת שהחוויה הזו בשנה שעברה הבהירה לי עד כמה יש בידי את היכולת באמת לשנות דברים בחיים שלי, ולכן החלטתי השנה להתחיל כבר עכשיו. מצאתי את עצמי מחכה שכבר יתחיל האתגר, כי אני זקוקה לפוקוס הזה עכשיו. ואז חשבתי על זה שמכיוון שזו אני מול עצמי, אני יכולה להתחיל כבר מחר ולא בהכרח בתאריך שעדי קבע.
אז הצבתי יעדים ויצאית לדרך, מאתגרת בגלל החגים וכל האירועים של השבועות שהיו ויהיו.

נעמה גפני ליפשיץ, אפריל 2012

לקראת ה Spring Yoga Challenge 2012

קצת מחוויות השנה שעברה (Spring Yoga Challenge 2011) ‏- במשך תקופה ארוכה הרגשתי שעל מנת לעשות עוד ‏"קפיצה קטנה" או אולי " צלילה נוספת" בעולם היוגה אני צריכה לתרגל יותר. אבל לא מצאתי את הזמן, תמיד משהו לא הסתדר ונשארתי עם ההרגשה. הצ'אלנג היה עבורי הזדמנות מתבקשת. במשך חודש התחייבתי ביני לביני (והאמת גם על גבי הלוח הצהוב כך שמבחינתי מה שרשום מחייב…) להגיע פעם נוספת בשבוע לסטודיו. להגיד שזה פשוט? לא, זה לא היה, סדר היום שלי      (ואני מניחה ששל רוב האנשים) צפוף, לחוץ ומדוד אבל, בכל זאת ,אמרתי לעצמי.. מדובר בסה"כ בעוד 4 תרגולים החודש…ובעודי אומרת 4 מה שנשמע אולי מעט …אבל מסתבר כמשמעותי ביותר. החל מאמצע החודש בהחלט יכולתי להרגיש את החיוניות והעוצמה של התרגולים ובסוף החודש ההרגשה היתה שהצלילה/קפיצה אכן קרתה.
עוד שתי מילים על הצ'אלנג – בסטודיו יש  אווירה שונה מעט סביב הצ'אלנג והתרגול, משהו בכל אחד שהחליט לעצמו ובקבוצה ככלל שמתרגלת מתבלים את היומיום והופכים את החודש הזה לחוויה אחרת במחזור התרגול השנתי.

יעל יצחקי, אפריל 2012

רוצה לשתף אתכם בשינוי ובהתפתחות שחלו בי מאז שהתחלתי לתרגל יוגה בסטודיו של עדי וניצה המקסימים לפני חודשים אחדים. אני בת 53, עכבר מחשב, עובדת ומבלה שעות מול הצג המרצד. בהתחלה סיפרתי לעדי שאני מנוונת לגמרי וטירונית גמורה ביוגה.
התחלתי את התרגול בשלושה שיעורים פרטיים. זה היה צעד נבון לדעתי, כי הלימוד היה הדרגתי ומותאם לקצב שלי. התרגול בסטודיו של עדי הוא עבורי חוויה מתקנת, כי במהלך החיים ניסיתי סוגי ספורט שונים, ואף פעם לא נהניתי. הפעילות הגופנית בעבר הייתה תמיד חובה מתישה ולא מתגמלת.
כשפניתי לעדי לא האמנתי שהיוגה "תתפוס" אותי. הופתעתי לטובה. חוץ מההנאה בזמן השיעורים (ואינני מכחישה שעדיין גם קשה לי), אני חווה שינויים חיוביים רבים: ראשית, השתפרו אצלי בתוך חודשים אחדים הגמישות, שיווי המשקל וטווח התנועה; התחזקתי פיזית, ואפילו הקואורדינציה השתפרה.
רוצה לציין גם את היחס האישי ואת האווירה הנעימה, המרגיעה והמכבדת בסטודיו. אני מתרגלת פעמיים בשבוע: פעם אצל עדי ופעם אצל ברי. השילוב של שני סגנונות יוגה ושני סגנונות הוראה מומלץ, לטעמי.
לסיכום, גם במישור הנפשי חל אצלי שינוי. היוגה תרמה לי שקט, יציבות ומצב רוח טוב. לא תמיד התחושות הטובות ממשיכות, אבל מקווה שבהדרגה היוגה תחזיק מעמד לאורך זמן.

 

דליה וירצברג-רופא, ינואר 2012

בעקבות סופ"ש של יוגה בקיבוץ תובל בגליל

הי עדי,

רציתי לשתף בעוד כמה חוויות.
קודם כל – העבודה בעיניים עצומות היתה מרתקת. בהרבה מובנים הרגשתי שהאימון יותר טוב ויותר נכון בעיניים עצומות ולא רק שזה לא מפריע אלא אפילו עוזר.
הדבר השני, שהיה אפילו עוד יותר מדהים מבחינתי, קרה לי אתמול כשתירגלתי לבד. פתאום גיליתי את המולה בנדה המסתורית. אני חושבת שזה קרה בזכות העבודה שלנו על עמידת ראש. זאת היתה הפעם הראשונה שהרגשתי בכזאת עוצמה את המולה בנדהה. וזה קרה גם בזכות כאבי הגב התחתון, שבגללם החלטתי לנסות ולהחזיק את הגוף יותר חזק כך שלא יכאב לי. ואז הרגשתי את אותה הרגשה של עמידת הראש והבנתי שזאת המולה בנדהה. בקיצור, זה היה ממש מגניב.

אז רציתי שוב להגיד תודה על הכל.

איריס.

איריס ציבולסקי חביליו, נובמבר 2011

בעקבות סופ"ש של יוגה בקיבוץ תובל בגליל

הי עדי,

אמנם היינו חייבות ללכת מוקדם אבל מאוד הצטערתי שלא יכולנו ממש להיפרד ממך וממשתתפי הסדנה…
היה נפלא!
כמו שאתה יודע, לא היה לי קל (ולפעמים אפילו קשה)
אבל, גיליתי מחדש את הגוף שלי… ונזכרתי שיש לו יכולות רק שצריך להסיר כמה שכבות רציניות של חלודה…
נזכרתי כמה יוגה זה כיף!
מאוד נהניתי מהמקום, הארגון והאנשים הנפלאים והמדליקים שבאו לסדנה. פשוט להתאהב!
מקווה שהחזרה שלי אל היוגה לא תהיה אירוע נקודתי, אלא ארוכת טווח 🙂
מבחינת הגוף, למרות (ואולי בגלל) המאמץ, חזרתי בהרגשה קלה ומשוחררת יותר. אני משתדלת להחזיק את זה כמה שיותר…

להשתמע,
מרב.

מרב, נובמבר 2011

כל מה שרציתם לדעת על תנוחות ולא העזתם לשאול (או שיעור בסגנון איינגאר עם ברי)
חבריי ליוגה,
כבר כמה שבועות שאני משתתפת בשיעורי היוגה בסגנון איינגר ביום רביעי, ובאופן מפתיע ולא כ"כ אופייני לי, יש לי איזה דחף לשתף :-). למה? כי חיכיתי הרבה (המון!) זמן לשיעור בסגנון הזה, ועכשיו הוא קיים בסטודיו ואני מרוצה עד הגג.
אני מתרגלת בסטודיו של עדי כבר שנתיים, ואין צורך לומר עד כמה טוב לי – אני מצביעה ברגליים, גם בפלקס וגם בפוינט. שיעורי הויניאסה לימדו אותי לשחרר, לוותר ולמחול (בעיקר לעצמי) ומהמקום הזה, אני עכשיו מוכנה להעמיק, לחקור ולדייק.
אז מסתבר שברי הוא סוג של יוגה-פדיה. אין שיעור שאני לא לומדת משהו חדש על איך שהגוף שלי–עם דגש על שלי– עובד. ולמזלי, ברי חוזר ומסביר את הדברים, כך שאפילו שניחנתי בזיכרון של דג מלוח, משהו בסוף מחלחל. אומנם היו רק שיעורים ספורים, אבל אני כבר מתחילה ליישם בשיעורי הויניאסה של עדי, אם זה בפתיחה של החזה בפיתולים או בכניסה לשבאסנה, וזה מוי כיף!
זהו. הוצאתי.
תודה שקראתם 🙂
יונית

יונית, אוגוסט 2011

מה קיבלתי מלימוד היוגה?
לקראת ה Spring Yoga Challenge הבא עלינו לטובה (במאי 2011) ובחירת המטרה שאני מבקש להשיג במסגרת זו רציתי לספר על מה שקיבלתי מלימודי היוגה ואיזה שינוי היה ליוגה על חיי.
קודם כל ואולי הכי מוחשי ומיידי הוא המימד הפיזי: הגמישות גדלה, טווח התנועה של אברי הגוף התרחב, הכוח התגבר, שיווי המשקל השתפר, תיאום התנועות טוב יותר. כפועל יוצא מהתרגול השתפרה איכות החיים: כאבי הגב והברכים פחתו ותחושת החיוניות עלתה. גם דברים פחות מוחשיים כמו תנועתיות ודינמיות של הגוף השתפרו. בנוסף אימוני היוגה "פיצו" על מתחים ועומסים שנבעו מעיסוקים ותחביבים אחרים (כגון עבודה משרדית, רכיבה על אופניים, טיולים וכו'), ואיפשר להנות מהם במנות גדושות יותר.
ברובד עמוק יותר היוגה העלתה את המודעות שלי לגוף. למדתי "להקשיב" לגוף, לדעת מתי אני עיף, ומתי (ואיך) להרפות. למדתי "לזרום" עם הגוף ולא להילחם בו אלא להתאים את רמת המאמץ לרמת האנגיה שהבאתי לתרגול. הלימוד הזה שימושי לא רק בזמן שיעורי היוגה, למדתי להרגע ע"י נשימה עמוקה, להפחית מאמץ באמצעות ריכוז ונשימה סדירה, להפחית כאבי גב ע"י כפיפה טובה לפנים, ולהנות "מכאן ועכשיו" בהרבה פעילויות אחרות.
ביוגה מלמדים שאין יעדים לכבוש ואין צורך להשיג, והאווירה בסטודיו הינה מקבלת ונינוחה:  "כל אחד כפי יכולתו וכפי שהגיע היום לתרגול". באופן מוזר הגישה הזו גרמה לכך שזה זמן מה אני מתרגל בתחושה של שיפור מתמיד (שיפור איטי, בכל פעם גבול אחר מוזז רק קצת, אבל מתמיד). זו הרגשה מאד חיובית ואופטימית המשליכה על התרגול, החיים והבטחון העצמי בכלל.
למי ששוקל אם להתנסות ביוגה אני מציע להתחיל "בקטן": להנות מתרגול המועבר ע"י מדריכים מעולים (במיוחד עדי וגבי המצוינים הן ברמה המקצועית והן ביכולתם להדריך), פעם או פעמיים (עדיף פעמיים) בשבוע. התרגול יביא לשיפור די מהיר במימד הפיזי. ואם תבואו עם לב פתוח אולי תהיינה גם תועלות נוספות.

יגאל עמית, אפריל 2011

את עדי הכרתי לפני קצת יותר משלוש  שנים, כשהתאמנתי בחדר כושר, שם העביר שעורי יוגה אחת לשבוע. אני שמעולם לא תרגלתי יוגה החלטתי לנסות.
התחברתי מאוד ליוגה, ביחוד לאשטנגה, שהתאימה לי מאוד כי זה תרגול איטנסיבי ומאתגר.
מהר מאוד נשאבתי לתרגולי האשטנגה, התחלתי להרגיש ארוכה יותר, פתוחה יותר, גמישה יותר, חזקה יותר, יציבה יותר, בריאה יותר מפוקסת ורגועה. בנוסף, היות ואני מבלה שעות רבות מול המחשב, היו לי כאבים בפרקים בכפות הידיים, עם התרגול מהר מאוד הכאבים נעלמו.
התמדתי כמעט שנתיים, הרגשתי טוב והבטחתי לעצמי שבחיים לא אפסיק.
לפני כחצי שנה, הקמתי עסק חדש ויחד עם היותי אמא לשניים, נשאבתי אל תוך הלחץ והעומס. כמעט חצי שנה לא תרגלתי יוגה, הגוף החל אט אט להסגר והשרירים חזרו להיות רופפים. חצי שנה, שלמרות שהקפדתי לצאת להליכות אפילו שזה היה באמצע הלילה, כאבי הפרקים חזרו, כאבי הגב וכאבי הראש.

הספקתי לתרגל כמעט שנתיים, ולא מצאתי מקום לפרגן לעצמי להמשיך.

במהלך התקופה שבה לא תרגלתי יוגה, עברתי המון שנויים בחיים, הייתי אמורה להיות מאוד לחוצה ועצבנית וזה פשוט לא קרה.
בזמן שבן זוגי כמעט עבר התמוטטות אני הייתי מפוקסת, אופטימית ויציבה.
אז פתאום נפל לי האסימון, אומנם הפסקתי לתרגל, ופיזית הרגשתי לא טוב, אבל משהו בתהליך שעברתי בזמן התירגול שינה את ההסתכלות שלי על דברים וחשוב מכל, למדתי להרפות.
פתאום בצורה הכי טבעית, יכולתי להרפות מעליי את כל הלחצים והדאגות. הייתי מודעת לחלוטין לקשיים ולסיכונים, פשוט התבוננתי בהם ונתתי להם ללכת. הלחץ והמתח הם כמו רעשים שרק מפריעים לנו לתפקד.

להרפות ולהתבונן

להרפות את הלחצים שמפריעים לנו להירגע
להרפות את הרעשים שמפריעים לנו להתרכז
להרפות את המתח שמפריע לנו להיפתח
להרפות את כל מה שעבר עלינו באותו היום
להרפות את השרירים

להתבונן פנימה בתוכינו
להתבונן בגוף
להתבונן בנשימות שלנו

זהו הקסם בתרגול יוגה, אי אפשר כמעט לבצע תרגיל אחד מבלי להתבונן ולהרפות, בשניה שתפסיקו אתם פשוט תפלו.
שווי משקל ויציבות אפשר להשיג רק בעזרת התבוננות והרפיה, מטפורה מקסימה לחיים…

היום אני ממשיכה לתרגל יוגה אצל עדי ואני גאה בעצמי!!!!

קרן שגב, אוקטובר 2010

הגעתי לעיסוי תאילנדי מסורתי אצל עדי בעקבות כאבים בגב התחתון.
לצערי אני עובדת בישיבה מול מחשב והנזק לגב מצטבר.
העיסוי של עדי הוא בלתי רגיל.
עדי נותן הרגשה מצויינת, מרגיע ועובד בצורה יסודית ומקצועית.
עדי יודע לזהות את האזורים הבעייתיים ולהתאים את העיסוי לצורך.
הרגשתי שהוא נותן תשומת לב לכל איבר בגוף, הוא פירק אותי והרכיב מחדש.
העיסוי מתקיים בסטודיו מקסים ומרגיע, מוקף ירק מה שתורם לאוירה נהדרת.
בנוסף לעיסוי קיבלתי מעדי רשימה של תרגילים לתחזוקה שוטפת ומניעת כאבי הגב ותרגילי חיזוק לגב.
יצאתי מהעיסוי בהרגשה מצוינת עם שיפור במצבי וידע מה עלי לעשות בעתיד.
תודה עדי על עבודה מצוינת
אני חוזרת בקרוב לעיסוי תאילנדי מסורתי נוסף. 

ורד פליטמן, אוקטובר 2010

באפריל 2010 הצטרפתי לאחותי, שמתאמנת בסטודיו ליוגה של עדי כשלוש פעמים בשבוע, ויחד נסענו ל-yoga retreat בפארן.
לפני כן לא תרגלתי יוגה אף פעם, ולמרות שחלק מהסדנאות ארכו שעתיים וחצי הזמן טס.
בסדנאות תרגלנו תנועות שלא עשיתי מאז שהייתי בת 16 (אז רקדתי והתעמלתי באופן קבוע), הרגשתי איך הגוף שלי נוקשה ולמחרת נתפסו לי השרירים 🙂
כשחזרנו מה-retreat התחלתי להגיע לסטודיו   AdiYoga באופן קבוע….
מאז חלפה כמעט חצי שנה, יוגה בשבילי היא דרך לחזק את הגוף ולשמור על גמישות ותנועתיות ובנוסף, ולא פחות חשוב, פסק זמן מלחצי היום יום.
היום שלי מתחיל כל בוקר ב-06:30, מסתיים ב-01:00 לפנות בוקר וכולל מעגל רצוף וצפוף של עבודה (מול מחשב), ילדים, עבודה, ילדים, עבודה, ילדים.
אצל עדי בסטודיו, כל יום שישי בבוקר, אני מצליחה להתנתק ממש בלי מאמץ ולהגיע למקום פנימי של שקט ורוגע שלא הכרתי קודם.
אני מצפה לשיעור של עדי כל השבוע וככה מתחילה אצלי השבת – בסטודיו קטן עם יחס אישי, במיקום פסטורלי, עם האכפתיות של ניצה שזוכרת מתי יש לכל אחד יום הולדת, ועם עדי שמאמין, חי ומנחיל לכולנו יוגה.

לולי עזרא, ספטמבר 2010

הגעתי לסטודיו  ליוגה של עדי לפני שנה.
בניגוד לניסיונות קודמים במקומות אחרים, לסטודיו ולעדי התחברתי מהרגע הראשון, והיום, שנה אחרי, אני מרגישה שהחיבור רק הולך ומעמיק.
בסטודיו האווירה טבעית, נעימה, אינטימית ואפילו משפחתית. כל זה, לצד המקצועיות והאנושיות של עדי מהווים, מבחינתי, מקום אידאלי לתרגול יוגה ולהשקעה בגוף ובנפש.
לפני כחצי שנה הצטרפתי ל- Yoga Retreat בפארן… מאז אני כבר מחכה לפעם הבאה.
לא ידעתי למה לצפות- מבחינת האוויה, המקום, האנשים וגם מבחינת התרגול והקושי הפיזי.
בסופו של דבר, ה- Retreat עלה על כל מה שיכלתי לצפות. החל מהאתגר האישי שבתירגולים (שדווקא הביא אותי להתעמק יותר בתירגולים בסטודיו), דרך החיבור המדהים בין המשתתפים וכלה באווירה המדברית הרגועה והשלווה שהעניקה לכל הסופ"ש עטיפה מדהימה.
זה היה סופ"ש של "הטענת מצברים" ואני ממליצה על כך בחום!

שירי הורן, אוגוסט 2010

סדנת היוגה בפארן היא חוויה בלתי רגילה שאני עומדת לעבור בפעם השלישית.
תרגול יוגה, בניצוחו של עדי , המדריך האולטימטיבי, בסטודיו הקסום באמצע המדבר נותן הרגשה של התנתקות טוטלית.
ההליכה בדממה עם עלות השחר בטבע עוצרת נשימה.
בהחלט חוויה שלא כדאי להחמיץ.

תמי הראל, יולי 2010

במחשבה תחילה, די מאיים לחשוב על יומיים וחצי מלאים של יוגה.
אך הסדנא בפארן היא אחד הדברים הממלאים ביותר שהשתתפתי בו אי פעם – היא ממלאת אותך באנרגיות חדשות, באוויר צלול של הערבה, בתחושה של חופש ובחשיבה חיובית.
איזה כיף!

נאוה ארנן, יוני 2010

הגעתי לסטודיו לפני כמעט שנה וחצי מבלי שיהיה לי שמץ של מושג מי ומה זה יוגה.
הסטודיו הקטן והביתי, התחושה המאפשרת, הסבלנות ובעיקר התחושה שיש מישהו שמלווה אותך
ומכוון אותך בהתאם ליכולות ולקצב האישי שבו אותי .
היום, אחרי שנה וחצי והרבה שעות יוגה עם עדי אני יכולה לומר כי היוגה הוסיפה לחיי מימד נוסף שמאזן את האינטנסיביות הכרוכה בחיים המודרניים.

יעל יצחקי, אפריל 2010

בעקבות יוגה ריטריט בפארן אוקטובר 2009:
אז רציתי להגיד שמאוד נהניתי מההנחיה שלך בעיקר מזה שאתה מדבר לאט וחוזר אפילו פעמיים על ההנחיות…מאוד מדיטטיבי
גם הבחירה של הלוקיישן פשוט מעולה
אשמח לשמוע גם בעתיד על סופ"שים כאלה

שי עקרבי, אוקטובר 2009

בעלים של חברת המחשבים Spiritus

לפני שנה התחלתי לעבוד עם עדי כדי לטפל בגב התחתון שכאב. לא התנסיתי קודם עם יוגה. מההתחלה התרשמתי לא רק מהאישיות שלו אלא גם מהגישה המקצועית שלו. התרשמתי מאוד מהאמפטיות ומהרצון שלו להעביר את הידע שלו לאחרים. בעל יכולת להעביר את השיעור בצורה מעניינת למתאמנים שלו.

ניר לוי, אוגוסט 2008

מנכ"ל MileStone

ברצוני להודות לך באופן אישי על שתי פעילויות היוגה האחרונות שלנו.

חברת ZAP

לקחת קבוצה אחרי יום מלא בפעילויות, שלא האמנו שיהיה להם הסבלנות לסדנת יוגה והעברתה אותם למימד אחר.

התגובות מהקהל היו מדהימות, הם קיבלו כלים שיישארו אתם מעבר לסדנא.

החוויה שהם עברו פשוט הייתה סיום מושלם ליום מהנה.

פורום .Y.P.O

לקחת קבוצה המורכבת מהמנכ"לים הבכירים במשק מוקדם בשעות הבוקר.

הבאת אותם למקום עוצר נשימה, על שפת מכתש רמון.

והובלת אותם לשעה של התנתקות והתרוממות רוח.

התגובות של המשתתפים היו כל כך חזקות על עצם החוויה שחוו.

היינו סקפטיים שקבוצה של אנשים כל כך ארציים יתחברו לסדנת יוגה ואתה הובלת אל הבלתי יאומן.

תודה רבה מיוחדת ממני, כחברת הפקה שעובדת עם לקוחות הייטק אני יכול לומר שמצאנו ספק שאפשר לעבוד איתו בראש שקט, יש לך מוצר מנצח.

 יישר כח.

מיקי הנגבי, אפריל 2008

מאמנת אישית

אני מכירה את עדי כחצי שנה. כשראיתי אותו בפעם הראשונה, לא ידעתי בדיוק למה לצפות משיעור יוגה. רציתי פעילות שתאפשר לי לתחזק את הגוף, שיהיה כמה שיותר קרוב לטבע ולאדמה. בערב ההיכרות שערך כבר התרשמתי מהיכולת שלו להעביר את המסרים שחיפשתי. למרות חששותיי מפני האנשים הצעירים שהציפו את המקום, מצאתי שאני נהנית מכל רגע של עבודה עם עדי. זה מחזק אותי, ממקד אותי ונותן לי התבוננות שונה על היבטים שונים ושלבים שאנו עוברים בחיים. מרתק. גיליתי שאפשר להתחדש בכל גיל.

דניאל רגב, מרץ 2008

מרפאה בעיסוק

כל שיעור  יוגה משנה את ההרגשה לחלוטין. האנרגייה, החיונית, מצב הרוח – הכל משתנה לטובה. בימים שלא מתחשק לי להגיע לשיעור כי אני קצת עצובה או כי סתם לא בא לי, אני מאלצת את עצמי ויוצאת עם תחושה שאילו לא הייתי מקשיבה לגוף שלי באותו היום, הייתי מפספסת כמה רגעים של רוגע, ריכוז ואפילו שמחה. הרגשה שהכל נכנס למקומו הנכון במהלך ולאחר השיעור עם עדי.

דנה מלכין, ינואר 2008

מורה לחינוך מיוחד
לקראת הלידה הראשונה שלי החלטתי שהיוגה תהווה חלק בלתי נפרד מהתהליך שאני עוברת. היה כייף לראות נשים שזה כבר ההריון השלישי והרביעי שלהן שבאות לחוות את החווייה של הניתוק מהחשש מפני הגוף המשתנה ולהתחבר למקומות הנכונים.

בעבר תרגלתי יוגה במכון כושר. הגעתי לעדי כי חיפשתי מישהו מקצועי שייתן לי יחס אישי. עדי מורה מצויין, מקצועי ומסור, מקפיד להדגיש את  הפרטים הקטנים. למרות שהשיעורים לרוב הם בקבוצה, אפשר להרגיש יחס מאוד אישי מעדי ומקארין (המורה ליוגה הריון), שרואים כל אחד ואחד מהמתאמנים כאילו היו באותו הרגע בשיעור פרטי.

מבחינה טכנית אנשי הצוות יודעים לשלב את כל האלמנטים שאני חיפשתי ולראות את זרימת השיעור על פי מה שטוב למתאמן: גם עבודה רגשית, גם עבודה פיזית אינטנסיבית וגם קלילה יותר, והכל במידה הנכונה.

הסטודיו ממוקם במקום שמאפשר ניתוק מלא והתחברות לנוף ירוק מקסים.

אורית הראל, ספטמבר 2007

מורה לחינוך מיוחד

הגעתי לעדי בהמלצה והגעתי לשיעור ניסיון. זאת הפעם הראשונה שאני ממש מתחברת ליוגה. הגעתי במהלך ההריון שלי בחיפושים אחרי זמן לעצמי בפעילות שתתרום לי ולעובר. למדתי לנשום נכון ולהגיע לאיזון, שזה בדיוק מה שהייתי צריך במהלך ההריון.

הבת שלי בת השש מתאמנת אצל עדי מאז שאני אצלו, ומצאה חיבור מאוד מיוחד גם למורה (שיר אדלר) וגם לתרגילים ולתנועה של היוגה. היא נהנית גם להראות לכל העולם את ההישיגים שלה במהלך השיעורים.

שירי אליצור, מאי 2007

שמי אורית ורד-כהן והשתתפתי בקורס יוגה לנשים בהריון בסטודיו שלך.
לפני כחודשיים ילדתי את בני הבכור, יהונתן המתוק.
אני רוצה לשבח את קארין המדריכה המקסימה שבמקצועיות, נעימות ואמפתיה רבה הפכה את השיעורים להרבה יותר משיעור יוגה –
הם היו חוויה מרגיעה ומרעננת שחיכיתי לה כל השבוע!

אורית ורד-כהן, אפריל 2007

מטפל ברפואה סינית 
במאי 2006 עם פתיחת הסטודיו של עדי-"עדיוגה",התחלתי לתרגל באופן קבוע, פעמיים בשבוע יוגה בסטודיו.
הסטודיו ממוקם במיקום מצוין-באזור שקט וירוק במרחק קצרצר מהבית שלי בהרצליה.
בעבר למדתי ותרגלתי יוגה בהודו,הארץ שממנה יצאה היוגה לעולם, כך שבאתי עם ציפיות וידיעה על המהות והיתרונות שבתרגול יוגה.
מהר מאוד הבנתי שעדי הוא מהמורים המובילים שהיו לי.
התחברתי לשיטת ההוראה של עדי כי אני מרגיש שהוא מתרגל ומדריך אותנו מהלב.
קל להבחין שעדי מתרגל הרבה יוגה בעצמו, ולכן הוא חי ומתחדש עם היוגה כל הזמן.
השיעורים מגוונים-לצד פעילות מאומצת ואינטנסיבית, הרפייה ומנוחה.
כל שיעור שונה מקודמו,כך שהשיעורים תמיד מחודשים ומגוונים.
אני אוהב באופן מיוחד את היחס האישי והראייה שכל מתרגל הוא עולם ומלואו, ולכן נמצא במצב פיזי ונפשי שאופייני אך ורק לו.
עדי בדרכו הצנועה מוביל כל מתרגל לשיפור בתרגול לפי יכולתו, ובכך מוביל כל אחד ואחת להשגת היתרונות של תרגול היוגה-
הרפייה,רגיעה,התחדשות ובריאות פיזית ונפשית.
אני רואה בתרגול היוגה מתנה לחיים שלי, ולכן אני מקווה ומאמין שאמשיך לתרגל יוגה כל עוד אוכל.
אני ממליץ בחום לבוא ולהתנסות בתרגול, ובכך לתת לעצמכם מתנה יקרת ערך לחיים שלכם.

אוהד תשבי, מאי 2006

כל הזכויות שמורות לעדי יוגה