שאלות ותשובות

איך כדאי להתחיל לתרגל יוגה?

הדרך הטובה ביותר להתחיל לתרגל יוגה אצלנו בסטודיו היא בשיעורי היסודות. בשיעורים אלה נלמדים היסודות והעקרונות החשובים של התרגול שיעזרו לנו לבנות בסיס איתן לתרגול נכון ובטוח שייטיב איתנו וימשיך לאורך זמן.
דרך המלך להתחיל היא בקורס יסודות – קורס בן 7 מפגשים בקבוצה יחסית קטנה בו לומדים את היסודות בצורה מובנית ומסודרת. לפרטים נוספים אודות הקורס לחצו כאן.

האם אפשר לאכול לפני השיעור?

מומלץ שלא לאכול לפחות שעתיים לפני השיעור ואם אכלת ארוחה כבדה לפחות 3 -4 שעות.

איזה ביגוד מתאים לתרגול?

כדאי לבוא בביגוד אלסטי ונוח, כמו מכנסי טרנינג בחורף בגדים קצרים בקיץ. אנו מתרגלים יחפים.

באיזה תדירות כדאי לי לתרגל?

מומלץ לתרגל מינימום 2-3 פעמים בשבוע. תרגול פעם בשבוע יותר טוב מכלום, אבל תדירות גבוהה יותר מגבירה ריכוז, שיווי משקל, כוח וגמישות. התגמול בגין תרגול תדיר של יוגה הוא אינסופי.

האם צריך להביא מזרן לשיעור?

כיום, בתקופת הקורונה, יש להגיע עם מזרן אישי לשיעור. ניתן לרכוש מזרנים סטנדרטיים בסטודיו בעלות של 120-150 ש״ח.

מהן התועלות של היוגה?

התועלות הפיסיות והפסיכולוגיות של היוגה הן אינסופיות ומתועדות בהרחבה. חפשו בגוּגל תועלות יוגה ותיווכחו. ובכל זאת, כמה מהתועלות של תרגול יוגה הן: שיפור הגמישות, הגברת ה"שמן" במפרקים, רצועות וגידים, עיסוי כל האיברים בגוף, ניקוי הגוף מרעלים, חיטוב ועיצוב לשרירים, מצב של רוגע, בריאות ורווחה.
שיפור הריכוז, הסבלנות וכוח ההתגברות.

האם אתם מציעים "האתה יוגה"?

כן, למעשה כל סגנון שאנחנו מלמדים נחשב "האתה יוגה". האתה מוגדרת כמושג על שמתייחס לגוף בתרגול יוגה וכוללת תנוחה (אסאנה), שליטה בנשימה (פראנהיאמה), מנעולים וסוגרים (בנדהות ומודרות) ככלי להשקטת התודעה.

אתם מציעים פעילויות נוספות מלבד שיעורי יוגה?

סטודיו עדי יוגה הוא סטודיו ליוגה בלבד. מלבד לשיעורי היוגה השוטפים במערכת השעות אנו מציעים סדנאות וקורסי העשרה בנושא יוגה (לעיתים בשילוב עם נושאים נוספים כמו פילוסופיה של הקבלה, תזונה ועוד). בנוסף, אנחנו מקיימים ריטריטים של יוגה בין פעם לפעמיים בשנה.

האם אצטרך לשנות את סגנון החיים שלי כדי לתרגל יוגה?

לא. יוגה אינה דת. יוגה אינה דורשת שנצום או נתנזר. אין הכרח להיות צמחוני או לשנות הרגלי תזונה. ואף לא לוותר על עישון או שתייה.
יחד עם זאת, ככל שתהיה בריא יותר וקשוב יותר לגוף שלך, סביר שתרגיש אחרת לגבי ההשפעות שיש לאכילת יתר, עישון ושתיית אלכוהול. אפילו הטעמים משתנים כשמתחילים לתרגל יוגה באופן קבוע.
תרגול יוגה באופן קבוע יגרום באופן טבעי למתרגל לשנות הרגלים מסוימים בחייו.

האם צריך להיות צמחוני כדי לתרגל יוגה?

לא. תזונה בריאה מספקת. כדאי להמנע מארוחה כבדה מספר שעות לפני התרגול.

האם אני חייב להיות גמיש ו״רוחני״ כדי לתרגל יוגה?

ממש לא! היוגה היא לכולם. כל אחד מגיע עם נתוני פתיחה אחרים – יכולות פיזיות, מנטליות, גיל, פציעות, בעיות אורתופדיות וכו׳. בעזרת מורה טוב והתאמת התרגילים ליכולות הספציפיות של כל מתרגל, כל אחד יכול להפיק תועלת מהיוגה וליהנות מהשפעותיה החיוביות והרבות שיש לה על חיינו.

מי יכול לתרגל יוגה?

יוגה היא שיטה שכוללת תרגילים המתמקדים על טכניקות יציבה ונשימה, אלו משפרים נשימה, יציבה, מחשבה. כדאי לקחת בחשבון לפני שמתחילים לתרגל יוגה נתוני גיל ובריאות. אנו ממליצים להיוועץ עם רופא לפני שמתרגלים יוגה במיוחד אם עברת את גיל 40.

כל הזכויות שמורות לעדי יוגה