חוות דעת

במקצועי אני גם צלם וידאו ולכך נדרשים הרבה יכולות פיזיים ובנוסף עבודה לא שגרתיות של הגוף. ‏אני מתרגל יוגה כ-20 שנה אך לפני כמה שנים עשיתי הפסקה של כשלוש שנים (מתקופת הקורונה) במשך הזמן התחלתי לסבול מכאבי גב כרוניים. ‏ ‏כאשר בינתיים ניסיתי לטפל בעזרת דיקור סיני וכירופראכטים, מומחי גב ואורטופדים למיניהם בכל פעם המליצו על פיזיותרפיה וכו׳ אבל אף אחד מהם לא ממש פתר את הבעיה. ברגע שחזרתי ליוגה ‏אצל עדי הרגשתי שאני עושה את הדבר הנכון ביותר לגוף שלי. עדי יודע לדייק את השיעורים בצורה כזו שבכל פעם יצאתי מאוזן ללא כאבים בגב ‏ולמעשה בהמשך הזמן הכאבים חלפו לחלוטין וכל מה שנדרש שהוא באמת לשמר את איזון הגוף ולהתמיד בשיעורי יוגה. השיעורים אצל סטודיו עדי משובחים ואיכותיים המורים מצוינים ושמים דגש ותשומת לב לכל הפרטים הקטנים ,יודעים להעביר את חווית השיעור בצורה מקצועית ומהנה.

‏ממליץ בחום ‏לכל ‏מי שחשוב לו לשמר את איכות החיים שלו

שיאון ניניו

שיאון ניניו, אוקטובר 2023

לפני כ4 חודשים חזרתי מעונת סקי באירופה, שם נפצעתי בברך ימין. הפציעה הגבילה אותי בכך שכמעט ולא הצלחתי לכופף את הברך.

חיפשתי סטודיו ליוגה בו אוכל להתאמן ובתקווה להחזיר את טווח התנועה שלי חזרה, וכך הגעתי לעדי יוגה.

עכשיו אני לאחר כ3.5 חודשים של אימון פעם בשבוע בסטודיו והברך שלי חזרה לתפקד כרגיל!

לא האמנתי שבתוך זמן כ״כ קצר אוכל לחזור למצבי לפני הפציעה.

מעבר לזה חשוב לציין שהמורים בסטודיו מדהימים!

הם נותנים תשומת לב לכל המתאמנים, מתאימים את התרגיל ליכולות של המתאמן/ת ומגוונים באימונים.

ממליצה מאוד לכולם!

יעל שוורץ, אוגוסט 2023

לפני קצת יותר משנה הגעתי לקורס יסודות היוגה שלימדה בו מיכל. באתי בעקבות אמא שלי (לאה אליגל) שמתרגלת בסטודיו כבר כמה שנים. תמיד סבלתי מבעיות גב, ועל אף שאני רץ וגם שוחה ידעתי שאם אני באמת רוצה לטפל בנושא אני חייב להתחיל לעבוד על שרירי הליבה. מהרגע הראשון שנכנסתי לסטודיו הבנתי שהגעתי למקום הנכון. המקום מקסים ומזמין, יש חניה בשפע, והכי חשוב כל המורים שמים לב לכל תלמיד, מתקנים, מעודדים כל תלמיד לעשות דברים בדרך ובקצב שמתאים לו, בלי להתפשר על המהות.

אני באמת ממליץ לכל מי שמתלבט להתחיל בקורס יסודות. בסיום הקורס נרשמתי לסטודיו ומאז ואני מקפיד להגיע פעמיים בשבוע.

שנה חלפה, והגב באמת השתפר אבל לזה די ציפיתי. מה שהדהים אותי הוא שכל הבעיות שהיו לי בעיכול נעלמו. ולזה לא כל כך ציפיתי. לי אין שום ספק שמה שעשה את ההבדל זה השיעורים בסטודיו, כי אני הרי לא שיניתי שום דבר בתזונה ככה שזה רק יכול להיות זה.

לעדי ולכל לצוות המורים, תודה על הכול, אתם מדהימים ומקצועיים ,ואני בטוח שכל מי שנמצא בשיעורים מבין שזה באמת מקום מיוחד.

ליאור אליגל, מאי 2023

לפני כ- 15 שנים סבלתי מדלקות חוזרות בשתן.

מיד עם סיום הטיפול האנטיביוטי ,הדלקות חזרו.
לבסוף האורולוג החליט לתת לי אנטיביוטיקה למניעה למשך 3 חודשים.
המטרה שלו הייתה לרווח בין דלקות השתן.
חזרתי על הטיפול הזה קרוב לשנתיים.
כששאלתי אותו אם אין פתרון אחר, ענה שלא.
התחלתי להשתתף בשיעורי יוגה והדלקות לא חזרו.
לא ייחסתי לזה חשיבות, עד שיום אחד ראיתי כתבה "10 יתרונות של היוגה".
היתרון הראשון היה שזה מונע דלקות בשתן.
החיים שלנו נורא לחוצים, ורוב המחלות נגרמות מסטרס.
ביוגה, מחזקים את הגוף, והמדיטציה עושה טוב לנפש.
קרוב ל 10 שנים שאני בסטודיו של עדי, השיעורים ברמה גבוהה, המורים נהדרים, המקום נעים ויפה והאווירה משפחתית.
ממליצה בחום.
מירי גינזבורג

מירי גינזבורג, מאי 2023

אחרי הלידה של הבת שלי חיפשתי מקום לתרגל בו יוגה.

אחרי כמה ניסיונות במקומות שפחות התחברתי אליהם הגעתי לסטודיו של עדי שבו אני מתרגלת כמעט שנה.

המקום הזה יש בו קסם אחר ממקומות אחרים שתרגלתי בהם.

תוך כמה חודשים עם הליווי של עדי והצוות המקצועי שלו הרגשתי התקדמות מדהימה ושהגוף שלי נפתח.

עדי הוא מורה בחסד עליון. השיעורים שלו מדוייקים לי ויכולת ההסברה שלו מדהימה וברורה.

התכנים שהוא מביא איתו בסוף השיעור גם שזה במעט  מילים זה שיעור לחיים מעבר לתרגול הפיזי.

אני סיימתי עכשיו קורס קצר באשטנגה (סדרה סדרה ראשונה) שכלל גם קצת פילוסופיה וזה כחלק מפעילויות וקורסים שונים שמועברים בסטודיו של עדי, להעשרה למתרגלים של הסטודיו ולאנשים חיצוניים שמעונינים להעשיר את הידע שלהם ביוגה.

מאוד נהנתי בקורס זה דייק לי את התרגול האישי שלי והעשיר אותי

הסטודיו מרגיש לי כמו בית ושמחה על כך שמצאתי את המקום שלי לעוד שנים קדימה.

הדס כהן שממה, אפריל 23

אל עדי הגעתי לפני כעשור כשחזרתי לארץ וחיפשתי סטודיו ליוגה. הגעתי לסטודיו ביתי, והכרתי את עדי, איש מיוחד שאין שני לו. הוא מקצוען, לא מתפשר על איכות, מעמיק, מדייק, לעולם לא ילמד משהו שאינו מאמין בו או שאינו יודע עליו מספיק, ולמעלה מהכל עניו. ומאז הוא רק משתבח, כמו יין. ותרגול היוגה אצלו משתבח גם הוא. עברו שנים, נכנסו מורים חדשים לסטודיו, שאותם עדי בוחר באותה דקדקנות חסרת פשרות. אין עוד סטודיו כזה, אין שופוני, אין פוזה, רק יוגה אמיתית. יש מקום לכולם, בכל הרמות ובכל הגוונים. פשוט. פשוט. פשוט. אני ממליצה בחום.

שרון יפה, אפריל 2021

אני מתרגל יוגה בסטודיו כבר כמעט עשר שנים ועדיין נראה לי שכל שיעור הוא חוויה ייחודית ומעניינת בפני עצמה. למרות שהשיעורים מתבצעים בקבוצות, המורים (מהטובים שיש, לדעתי) משתדלים לשים לב לתלמיד הבודד. אני מוצא בסטודיו הרבה תמיכה ואמפתיה שעוזרים להתפתחות התרגול שלי במשך השנים. תמיד יש דגשים חדשים, דברים חדשים לשים לב אליהם. אני גם מאד מעריך את העידוד והעזרה שמעניקים בסטודיו לתירגול עצמאי. אני חש שהיכולת לתרגל בעצמי היא מהמתנות הגדולות שקיבלתי משיעורי היוגה בסטודיו.

נמרוד ריביר, מרץ 2021

עדי ומיכל היקרים,

אני רוצה להודות לכם על שבוע כיפי ומלמד

אני לגמרי מרגישה שזו קפיצת מדרגה בשבילי, גם בתחושת הביטחון לתרגל לבד בבית וגם המון אסימונים שנפלו- דיוקים בתנוחות וברצף התרגול.

לפעמים נורא בא לי להגיע לתנוחה המלאה ולהיות כבר בשלב הבא, אבל השבוע הרגשתי שאני שמה את זה בצד. אני לא מנסה להגיע לאיזה יעד. אני נהנית ממה שקורה וגם ממה שלא קורה.

היום כשמיכל שאלה אם הרגשנו שזה השפיע עלינו מחוץ למזרן- אז פתאום קלטתי שבאמת השבוע הזה היה אחד השבועות הטובים שלי בתקופה האחרונה.

אתם מורים מדהימים והכי כיף בעולםםם בסטודיו המיוחד הזה!

כבר מחכה להירשם לעוד ועוד פעילויות וללמוד ממכם עוד.

תודה רבה רבה רבה,

חן.

חן קולטון, קייטנת מייסור, אוגוסט 2020

"לפני כשנתיים, התלוננתי אצל רופא המשפחה על אובדן טלטול באחת הידיים, הליכה איטית ותחושה כללית של חוסר חיוניות ומרץ. הנוירולוג אליו הופניתי איבחן- פרקינסון בשלביו הראשונים, והבהיר שהדרך הטובה ביותר להאט ככל הניתן את הידרדרות המחלה ולשפר את איכות החיים היא פעילות גופנית.
לאחר תקופת ההלם והרחמים העצמיים, התחלתי להגביר את אינטנסיביות האימונים בחדר הכושר, בו הייתי מנוי. מעולם לא התחברתי לסוג זה של פעילות ומהר מאד מצאתי עצמי מגיע רק כדי לסמן "וי".
ליוגה נחשפתי לראשונה בחוג במסגרת חדר הכושר. היה נחמד אפילו כיף. שם הבנתי את פוטנציאל הטמון בה.

…. ואז הגעתי לסטודיו של עדי. התחושה הראשונה היתה שהגעתי למקום נכון. תחושה של עלייה על מסלול נכון, תחילתו של תהליך.
התחלתי לתרגל, כמו כולם בשיעורי היסודות, חשתי נוקשה, חלש ( לא הייתי מסוגל להחזיק "פלאנק") וכפוף.
היום אני מתרגל ארבע פעמים בשבוע ונהנה מכל רגע (לא רק מהרגע בסופו של תרגול), מגוון המורים הרב רק מוסיף עניין לתרגול, כל מורה והטוויסט שלו.
התוצאות לא אחרו להגיע, הגוף התחזק, התגמש, הגב הזדקף וכבונוס שלווה פנימית שמרגיעה את הטלטלה אותה אני חווה.
ממקום בו התייחסתי לתרגול מתרופה אותה חייבים ליטול, עברתי לחוויה של לקינוח מתוק המחכה לי בסופו של יום.
היום אני מתחיל להבין, יוגה היא לא עוד דרך לפעילות גופנית. היא הרבה מעבר לכך. היא דרך חיים, דרך לשינוי חיים, החיים שלי משתנים, נמתחים למעלה ומשתרשים בקרקע…

זו תמצית היוגה, לא?
בהודיה רבה ואהבה גדולה,

ניר חממי.

נ.ב.
לאחרונה הייתי בביקורת השנתית אצל הנוירולוג שאיבחן בשמחה ובהשתאות שלא חלה בשנה האחרונה כל התדרדרות.:)"

ניר חממי, מאי 2020

"In the two years that I have been practicing yoga, I've had the chance to take classes in almost 20 studios in six countries. But no place is like Adi Yoga.

Each class is an incredible learning opportunity. At most studios, the teacher spends all the time on their own mat, and you can try to copy what they're doing. At Adi Yoga, each teacher — no matter who it is — spends a lot of time walking around the class, providing individual attention, corrections and encouragement. You can improve more in one class at Adi Yoga than in weeks somewhere else.

Just as important, you're made to feel welcome at Adi Yoga. The warmth, friendliness, and interest that Adi, Michal, and everyone takes in their students makes Adi Yoga an example of what a yoga studio should be. I can't thank Adi enough for creating an environment that challenges and encourages me in my yoga journey."

Michael Colson, September 2019

״רציתי לומר תודה רבה על הסדנא. מעבר לאימון היוגה זה היה אימון עבורי כיצד עוצרים את הרכבת ומקדישים זמן לעצמי. למדתי להעמיק במודעות. למדתי גם מעברים חדשים. למדתי להתמודד עם החום.
היתה חויה מיוחדת להתאמן ימים ברצף ובאינטנסיביות.
תודה רבה על ההזדמנות שהנחתם בדרכי״

רחל אורן, קורס העמקה, אוגוסט 2019

לקראת היוגה challenge החלטתי להתמקד בנשימה, מתוך מחשבה כי תביא איתה מיקוד בתרגול ומחוצה לו.
הנשימה ״תפסה״ אותי עוד לפני. יש משהו מאוד מזכך,מחייה, מדויק וממריץ בנשימה ותרגילי הנשימה, בסוף השעור, מקפיצים את התרגול מבחינתי בכמה דרגות.
אני לא יודעת אם זאת הנשימה או התרגול הקבוע, קרוב לוודאי שהשילוב ביניהם, מסדרים אצלי את חלקי הפאזל של התרגול והחיים ו״מפילים״ אותם לאט לאט, כל פעם קצת, בדיוק למקום בו הם צריכים להיות.
על היוגה, התועלת והיתרונות שבה כבר נאמר הרבה וכמי שעושה את צעדיה הראשונים וכבר מכורה קשות אני מוצאת שמלבד היתרונות הפיזיים ויש המון, דווקא הפן הרוחני הוא זה שבא לידי ביטוי בכל ההיבטים, ביחוד מחוץ לתרגול.
אחרי שלושה שבועות של תרגול תוך מחשבה ושימת דגש על הנשימה, כל רגע מחדש (לא תמיד מצליח) אני מרגישה בהבדל, בעיקר מחוץ לתרגול.
בתרגול, הדרך רק מתחילה. דרך עם עליות גבוהות (מאוד גבוהות) קצר הדף מלתאר את תחושת התרוממות הרוח שמלווה אותך בתרגול ונשארת הרבה אחריו.
דרך עם מורדות, שבילים נסתרים ומכשולים. דרך שכל יום מחדש אני אומרת תודה על שאני הולכת בה ומקווה שתהיה ארוכה.
אם רק אזכור לנשום מפעם לפעם…

שרון צברי,

חוויות מאתגר היוגה:

האתגר שלי הוא לתרגל פעמיים בשבוע, לעומת תרגול יחיד (שזה המכסימום שהצלחתי לעשות בשלוש השנים האחרונות). בהריון הזה הרגשתי חלשה במיוחד, כבדה במיוחד ועייפה במיוחד, וקיוויתי שהמעבר לשני תרגולים בשבוע יחזק אותי וישפר לי את כאבי הגב. איזה כיף, זה קורה!

במשך שבועיים המשכתי להרגיש כבדה ו

מתנשפת כמו בחודשים האחרונים, אבל הנה בשבוע השלישי והרביעי – משהו התחדש. זה קרה במהלך אחד השיעורים, מתוך נשימה שמנחה את התנועה ואת התנוחה, התחילה להתממש לי אנרגיה (ממש מוחשית!) בגוף. במהלך התרגול זכיתי להרגיש את התחושה המרוממת שהגוף מחזיק את עצמו, ואפילו "נפלטה" לי קפיצה בסוף מחזור של ברכה לשמש, ביטוי של קלילות ושל כוח שלא חוויתי מאז תחילת ההריון. בשבאסנה של אותו התרגול הרגשתי את זרימת הפרנה לאורך ומסביב לגוף – מעין עליזות של החומר ושל הרוח.
לשמחתי האדירה, התחושה האנרגתית המשיכה גם אחרי השיעור ולאורך כל אותו היום (בניגוד גמור לשיעורים בתקופה שלפני זה, שהיו ממש גומרים אותי).

וזה ממשיך! גם התרגולים העוקבים לוו בתחושה רגועה, וחזקה (יחסית): נשימה, מיקוד והתחזקות שמחוללים בי אנרגיה חדשה.

זה בדיוק מה שקיוויתי לו…
תודה, תודה, תודה 🙂
בתקווה להמשיך עם שני תרגולים בשבוע לנצח 😉
עירית

עירית סלע, חוויות מאתגר היוגה

״אתגר היוגה פגש אותי השנה בחודש מאד מורכב ועמוס מבחינה רגשית. הנושא שבחרתי בו הינו "מציאת שלווה". לא יכולתי לבחור בנושא יותר מאתגר מ"שלווה" בנקודת זמן זו בחיי. גיליתי שקודם כל ההתכווננות בכניסה לסטודיו מהותית וממקדת. וכן תרגילי הנשימה מאד עוזרים להתכנס בשלווה. בעיקר התחברתי לנושא של פתיחת הלב. ואז נולדה לי נכדה ששמה בישראל ליביהודיה. הרגשתי שהיתה פה אצבע מכוונת! יצאתי מחודש האתגר בכוחות מחודשים, עם המון אנרגיה חיובית, ואני מתכוונת להמשיך ליישם את כל הנלמד ולשמר את הרוגע והשלווה. עדי ומיכל, תודה מיוחדת לכם על כל מה שאתם מעניקים לנו המתרגלים מעבר לתרגול הפיסי. יש לסטודיו עדיוגה ערך מוסף אדיר, וזה ממש לא
מובן מאליו. תודה על צנצנת התודות המהממת. אשמח אם היא
תמשיך לשרת אותנו. תבורכו והמשיכו לאתגר אותנו.״

תמי הראל - חוות דעת על אתגר היוגה, מאי 2019

״השתתפתי במחזור הראשון של קורס מטפלים בתאי יוגה מסאז' אצל עדי.
כשנרשמתי, לא חשבתי שבאמת אוכל לצאת ולטפל בסוף קורס של 75 שעות. לשמחתי, הופתעתי. כבר אחרי שני מפגשים מצאתי את עצמי מעניקה טיפולים לחברים ומשפחה שמתפלאים מאיפה קיבלתי את הידע הזה. אז התשובה היא עדי.
עדי מעביר את השיטה המדהימה הזאת בצורה מעשית ופשוטה, שם דגש על זמן ארוך לתרגול בשביל שהטכניקה תיקלט היטב, וכן שם דגש על עבודה נכונה שתיטיב עם המטופל ולא פחות חשוב מיזה, גם עם המטפל.
האווירה בקורס הייתה נעימה והקבוצה הקטנה והאינטימית תרמה לחווית הלימוד.
מעבר לידע שהועבר ומשמש אותי כבר היום להענקת טיפולים מלאים, היה פשוט כיף גדול. בכל שבוע חיכיתי כבר שיגיע יום חמישי בשביל להיפגש, ללמוד, להעניק עיסוי ולקבל.
ממליצה בחום גדול!״

נגה דקל, חוות דעת על קורס הכשרת מטפלים עם עדי

״אחרי תקופה בא התלבטתי איפה להרשם לקורס עיסוי, בדקתי והתענינתי, בחרתי להרשם לקורס של עדי פנחסי.
לשמחתי זאת היתה בחירה מוצלחת, עדי מורה ליוגה מה שאיפשר לי כל הזמן את החיבור בין היוגה לעיסוי, (כמורה ליוגה טיפולית). הקורס העניק לי רעיונות להוספה לטיפולי היוגה האישיים אותם אני מלמדת ומאפשר לי לעזור למתרגלים שנקלאו לכאב.
הקורס נותן מענה לעיסוי מלא למטופל במספר מנחי גוף.
האווירה היתה מצוינת ובהחלט יום שהוא גם מלמד וגם חוויה אישית.״
עינת גולן
מורה ליוגה.

עינת גולן, חוות דעת על קורס הכשרת מטפלים עם עדי

תודה. לעדי ולכל המורות והמורים הנפלאים שבסטודיו, על המתנות האדירות להן אני זוכה בכל תרגול.
התרגול בסטודיו מהווה עבורי את אחת מבועות החמצן השבועיות, בלו"ז צפוף של ילדים, בית ועבודה…כיבוי הטלפון הנייד והקדשת הזמן אך ורק לעצמי נותנת לי המון. חנייה מהמרוץ, התבוננות פנימה, חיבור לעצמי,רוגע ושקט, הקשבה לגוף.
בתום השיעור אני רגועה יותר ואיך לומר זאת, הגוף מסודר נכון יותר בתוך המעטפת שלו, יושב טוב יותר.
הרגשה נפלאה. משתדלת להחזיק בכוונה לקחת איתי החוצה מהמזרן אל החיים את התובנות המשמעותיות להן אני נחשפת ואותן מבקשת להפנים בשיעור.
אחד התרגילים שלמדתי מעדי הוא FOCUS 12 – התרגיל משמש ומשרת אותי רבות לאחרונה, במצבי לחץ, בעת ביקור בחדר מיון, ובמהלך בדיקות שונות וגם במהלך יום עבודה שגרתי. הניתוק מאינסוף הגירויים המעמיסים ומאידך החיבור פנימה מחזירים אותי למקום מאוזן יותר.
משהבנתי את עיקרון הכלי המופלא הזה החלטתי לאמץ אותו לארגז הכלים היומיומי שלי.
לעיתים, אני מצליחה לבצע אותו במלואו,לעיתים המיקוד שלי נודד עם המחשבות, אך תמיד אני שמחה על השימוש בו.
ממליצה בחום רב.

עינת אברהם, נובמבר 2018, מתרגלת בסטודיו למעלה מ-8 שנים

יוגה את אהובה שלי!

לפני שנתיים בטיפולי פיזוטרפיה לגב המליצה לי המטפלת על יוגה, שזה ממש יעזור ויפיג את הכאב והסבל המיותר יעבור.
למרות הסקפטיות הלכתי וניסיתי. מה יש להפסיד אמרתי…
הגעתי לסטודיו של עדי:) מקום קסום עם אווירה משפחתית שהזמינה אותי לבוא כל פעם מחדש.
פשוט לפתוח את הבוקר באנרגיה קסומה שפתחה לי את הלב ממש. לאט לאט מהיסודות למתקדמים והיוגה התחילה ללוות לי את כל הבקרים!
מצאתי בתוכי מקום של שלווה פנימית ושליטה עצמית.
הרבה אושר וחיוכים שעלו לי על הפנים באמת שינה לי את החיים!
למדתי להתבונן להקשיב לגוף, לאזן את הנפש ולבדוק כל יום את קצה היכולת שלי.
הייתי נוכח בפעם הראשונה במלוא הפוטנציאל הטמון בתוכי.
כל אהבתי ליוגה התחברה בחלום מתוק.. אומרים שהחלומות שלנו הם השקפה של החיים שלנו ושל התת מודע!
תמי חיבבתי שירי נוסטלגיה פשוטים ותמימים. לאחרונה נתפסתי בשיר "רוזה" של יורם גאון. שבוע שאני הולך ומזמר אותו בכל מקום.
ואז לילה אחד.. הנה המתח.. אני חולם שאני מקפץ לי בשדות לבוש בשרוואל וחיוך ענק ושר לי: "אח אח אח יוגה יוגה יוגה את אהובה שלי כמה שירים עוד לך אחרוזה עד שתיהיי אשתי אחחחח יוגה יוגה את אהובה שלי!"
קמתי עם חיוך רחב והבנתי שהיוגה כמו סכין נכנסה פה בחזה.
ומאז אנחנו ממש מחוברים והיא מלווה אותי לכל מקום שאני הולך. בכל תחומי החיים וזה מדהים!
אנו חיים באושר וכושר עם הרבה נשימות ואסאנות מגמישות ומחזקות.
יש לנו את האשלייה "הנוחה" שאנחנו היום מי שהיינו אתמול והיא המשאירה אותנו במקומנו ומחלישה את תקוותנו ושאיפותנו.
צריך פשוט להתאמץ, להתחדש ולגלות מי אנחנו היום! ולנסות לנסות לנסות!
בוא נפתח לשינויים חיוביים ולדברים חדשים.. ונדע רק חלומות מתוקים:)

עידו יום טוב, דצמבר 2017

מלבד ההנאה,הערך הבריאותי שאני מפיק והשקט שהתרגול מייצר עבורי, אני מאוד מעריך ומכבד את הדרך שעדי וצוות המורים הנפלא שהוא בחר בקפידה רבה,עובר איתו ובהשראתו: עדי והמורים לא מפסיקים ללמוד,להתחדש,להתעדכן,לשאול ולחקור- דבר שאני מאוד מתחבר אליו ומעריך כמטפל וכבן-אדם. אני מתרגל בסטודיו של עדי מרגע פתיחתו,וזה מאוד מעורר הערכה מבחינתי-הגיוון וההתחדשות התמידיים בשיעורים. כיף גדול כשעדי או אחד מהמורים חוזר מעוד מסע/השתלמות ומעביר לנו את הידע שרכש, ממליץ מכל הלב לבוא ולתרגל!

אוהד תשבי, אוקטובר 2017

לוקח זמן עד שמבינים עד כמה חשוב התרגול העצמי שלנו. צריך לתרגל לבד בשביל להבין את זה. כמו בכל דבר בחיים, אנחנו נוטים להישאר במקומות הנוחים והבטוחים לנו. בגלל זה אנחנו עלולים לפספס דברים טובים אחרים, ומטבע הדברים "נתקעים" באותו מקום להרבה מאוד זמן. כך גם בתרגול היוגה. לרובנו הרבה יותר נוח ונעים לבוא לשיעור בהנחיית מורה – אומרים לנו בדיוק מה לעשות, נוגעים בנו, מתייחסים אלינו ואנחנו נהנים מהאנרגיות בשיעור. התרגול העצמי מצריך מאיתנו הרבה יותר מחשבה ויוזמה – רגע… מה אני אתרגל בכלל? איזה תנוחות? באיזה סדר? טוב אין לי כוח. פשוט אלך לשיעור בסטודיו (ובמקרה הפחות טוב, אוותר על התרגול בכלל). פה קורה פספוס גדול.

הלמידה והחקירה האמיתית של הגוף והנפש שלכם מתרחשת שאתם לבד, בלי הסחות דעת, בלי אגו ובלי דיבורים. אתם והנשימה, בקצב שלכם – אז מתחילים לקרות קסמים וליפול אסימונים על התרגול שלנו, הגוף שלנו והתודעה שלנו. שם בדיוק צומחת לה התקדמות ולמידה אמיתית ומשמעותית.
המורה שלמדתי אצלה ברישיקש הסבירה לנו פעמים רבות כמה חשוב התרגול העצמי להתפתחות הגופנית והרוחנית שלנו. כמה אפשר שיגידו לנו מה לעשות? השיעור עם המורה נועד להקנות לנו כלים ולחדש לנו מדי פעם, אבל יהיה לנו קשה להגיע לרבדים העמוקים של התרגול אם לא נאזור אומץ ופשוט ננסה לתרגל לבד. ברישיקש היינו הולכים לשיעור בוקר בהנחיית המורה ובערב היינו מתרגלים עצמאית בסטודיו – זה היה חלק בלתי נפרד מהעניין.

בתרגול עצמי אתם עם עצמכם. כשאתם עם עצמכם העיניים לא מסתכלות על מה קורה מימינכם או משמאלכם, והמבט מתחיל להתכנס פנימה, אל תוככם. האגו לא מתחיל להציק "איזה תותח אני! נשארתי אחרון בשיעור בעמידת ראש" או לחלופין "אין מצב שאני עולה לעמידת ראש ונופל מול כולם". כל הרעשים המיותרים האלה שלפעמים יכולים לעלות במהלך שיעור בקבוצה משתתקים בתרגול העצמי. דברים מעניינים קורים וזה פשוט כיף גדול. וכמו שאמר אחד היוגים הגדולים של דורנו, פטהבי ג'ויס:
"Do your practice and all is coming".

מיכל רג'ואן - על תרגול עצמי, פברואר 2017

פעם הראשונה שפגשתי את היוגה הייתי בת 26 וכבר אז היא קסמה לי, למרות שעדיין לא הבנתי את משמעותה האמיתית.
במהלך השנים תירגלתי יוגה לסירוגין ולא באופן סדיר לצד שיעורים בחדר כושר.
אחרי ההיריון הראשון קיוויתי להישאב ליוגה ונרשמתי לסטודיו, אך ההתמדה עדיין לא הגיעה.
אחרי ההיריון השני, התחלתי לסבול מכאבים בגב התחתון ואז הגעתי לסטודיו של עדי!
בסטודיו פגשתי את היוגה מחדש, והבנתי למה התאהבתי בה בפעם הראשונה בהודו בהיותי צעירה.
היוגה איפשרה לי להתמודד עם הכאבים בגב, להתחבר לגוף שלי ברמה הפיזית והנפשית.
היוגה מייצרת תהליכים פנימיים שקשה להסביר במילים. כשניסיתי אחרי תקופה לשלב את אימוני היוגה עם חדר כושר, צחקתי על עצמי על הניסיון המועד לכישלון מראש. אחרי שאתה כיוגיסט מתחבר לעצמך, לנשימות וההקשבה הפנימית, מנסה לתרגל אירובי וכוח פיזי, בלי הבחנה מה מתאים למי, ומתאמן רק בשביל "להיכנס לכושר", התוצאה היא, מעבר לפציעות הפיזיות הנפוצות, חלל פעור של חוסר משמעות.
היוגה זו תרפיה בשבילי, מאפשרת להתנתק מהשיגרה ולקחת פסק זמן. אחרי שיעור יוגה אני מצליחה להרגיש מאוזנת ומרוצה. ההתמדה ביוגה גורמת לי לסיפוק וגם לשיפור הגופני שמתבטא באופן מובהק גם במנטאלי.
חלק מהותי מכל התחושות הללו הן בזכות הסטודיו המדהים של עדי. המקצועיות חסרת הפשרות לצד הסבלנות, העדינות והקבלה של האחר, גורמים לשוב ולחזור לסטודיו עוד ועוד.
המורים בסטודיו נהדרים ויש מגוון סגנונות.
כיום אני בהיריון שלישי ועל אף הקושי להתאמן, בגלל הכובד והמיגבלות, אני מנסה לא לוותר לעצמי ולהמשיך להגיע לסטודיו, מה שלא בטוח הייתי מצליחה במקום אחר.

ליטל לוי, מאי 2016

עדי,
אני רוצה להודות לך על תרומת האור שלך לחיי.
תרגול היוגה מוסיף הרבה למצב הבריאותי והנפשי שלי, ובפעמים שאני מחסירה שיעורים החסרון בתרגול מורגש…
הסטודיו יפהפה, נעים ומרווח ויש הרבה ציוד מקצועי.
אתה מורה נעים, קשוב ומרגישים שהאיכפתיות שלך לתלמידים באה מהלב.
אני ממליצה בחום על הסטודיו שלך. יש מגוון גדול של שיעורים וסגנונות מה שמאפשר לכל אחד למצוא את האימון המתאים לו.

איילת זפרן, מאי 2016

הפעם הראשונה בה תירגלתי יוגה היתה לפני ארבע שנים. אשתי הציעה לי להצטרף ל yoga retreat. הייתי מאד ספקן לגבי החיבור שיהיה לי עם יוגה,
אבל לא התנגדתי לסופ"ש ללא ילדים.
סופ"ש כזה הוא בהחלט אינטנסיבי (גם בראייה לאחור). אבל עבורי להיכנס ליוגה באופן הזה היתה הבחירה הנכונה. מתירגול לתירגול הרגשתי איך חוזר אלי השקט שבאותה תקופה היה די נדיר.
בזכות אותו השקט החלטתי להמשיך ולתרגל, ובעצם מאז לא הפסקתי. היום מאד ברורה לי ההשפעה של היוגה. למי שמחפש שיפור פיסי – הרי שיוגה היא פעילות anti-aging מובהקת.
מהר מאד מגלים איך אפשר לעשות עם הגוף דברים שפעם לא הצלחנו, או שהצלחנו כשהיינו צעירים.
ברמה הנפשית אני אוהב להסביר שכמו שבצבא באמצעות מאמצים פיסיים קשים מביאים ללחץ נפשי בכדי למדוד אותך, הרי שביוגה השעות הרבות בהן מתמקדים בשיווי משקל מביאות גם לשיווי משקל נפשי.
אני חושב שזה הייחוד של היוגה – ההשפעה שלה עליך. כאדם.
כמה מילים על עדי – מעבר לזה שהוא אדם נהדר הוא בורר את המורים בסטודיו מאד בזהירות. אני חושב שרפרטואר המורים הוא כזה שכל אחד יוכל למצוא את המורה אליו הוא "מתחבר" הכי טוב.
אני אוהב לנדוד ממורה למורה, הן בשל אילוצי שעות, הן בשל הגיוון והן מכיוון שמכל מורה לומדים דגשים אחרים.
הזכרתי את אשתי, אז אסיים בזה שהיא אמרה לי פעם שביוגה כל אחד מוצא את מה שהוא מחפש. אני מצאתי.

אסי ליפשיץ, מרץ 2016

אחרי נדודים במשך מספר שנים, אצל כמה מורים ליוגה בשיטות שונות (שיבננדה, איינגר ועוד), הגעתי לסטודיו של עדי.
גיליתי צוות מורים מקצועי, מדויק, נדיב ורחב לב, רחב אופקים ונעים. בשנתיים שאני מתרגלת יוגה אצל עדי, חל אצלי שיפור גופני ומנטאלי (ואני מתקרבת לחמישים).
מלבוא 'פעם ב… אני לא יודעת מתי', אני מגיעה היום שלוש פעמים בשבוע. הריטריט בקיבוץ לוטן הוא קפסולה מרוכזת וכייפית באווירה מקסימה.
אל תבואו… שיישאר לי יותר (-;

שרון אסטל, מרץ 2016

אני מתרגלת בסטודיו עדי יוגה כמעט 8 שנים.
לפני כן תרגלתי כמה שנים נוספות אבל תמיד החלפתי מקומות וסגנונות יוגה.
כשהגעתי לעדי הרגשתי שהגעתי לאיזה בית, מקום אוהב, מכיל ומאתגר.
בתחילה באתי לשיעורים של עדי בלבד אך עם הזמן נחשפתי למורים נוספים והחוויה התרחבה.
לפני כשנה התחלתי לתרגל פעמיים בשבוע באופן קבוע והיוגה נהפכה להיות אורח חיים ותפיסת עולם.
הסטודיו של עדי הוא יותר ממקום לתרגל בו יוגה; הוא מקום ללמוד, להתפתח, לשאול שאלות, להתקבל תמיד בחיוך ולהרגיש כמו משפחה,
קבוצת אנשים שיש לה מכנה משותף מאד חזק.

ענת תל, מרץ 2016

אחרי המון שנים שבהן למדתי עם אותו מורה ליוגה בת"א, במעבר להרצליה היה לי הכי חשוב למצוא שוב מורה, שהוא מעבר למורה ליוגה גם מורה לדרך. ואצל עדי בהחלט מצאתי את זה.
היכולת ללמד ולהסביר את היוגה בצורה שתיקח את זה איתך גם הביתה לא טמונה בכולם, אך לעדי יש זאת ובשפע 🙂

ענת לזר, מרץ 2016

עדי שלום ,
רצינו להודות לך גלית ואני על סוף השבוע המקסים.
לצערי לא השתתפנו בסשן הסיום, והפסדנו גם את שיחת הסיום… אבל רציתי לתת משוב.

העיקר:
החברים ליוגה ולארועים החברתיים היו אנשים מרתקים.
למדתי הרבה בתרגול אבל גם מחוץ לתרגול היה מרתק אווירה מעולה ומעשירה.

לגבי התרגול,
אין ספק שהיתה שונות ברמת המתרגלים, אם כי הוותיקים הפגינו יכולות מאד מרשימות וסימנו בעבורנו המתחילים יעדים.
הרגשתי שהתקדמתי והדגשים היו הפעם שונים.

אני רוצה לציין שלושה דברים ששבו את ליבי:

א. התרגול בעיוור, זו הפעם השניה שאני מתרגל בעיניים עצומות ואזניים אטומות (למחצה). כמו בפעם הראשונה העניין היה נראה לי הזוי לחלוטין, ואולי בגלל זה כל כך נהניתי (סמאדי, סמדר).

ב. היציאה למטע התמרים, המפגש עם החמורים, האוויר הקר בנחיריים והשתיקה הארוכה- כל אלו הכניסו אותי לכזה Height עד ששכחתי ללבוש מכנסי התעמלות לתרגול הבוקר. (כשהורדתי את הג'ינס גיליתי שאני בתחתונים….בסוף תרגלתי עם הג'ינס).

ג. המפגש ביום שישי עם הסרט, הדברים שנאמרו במקלט, וואו, אתה צריך להיות גאה בקבוצה שהולכת אחריך.

ועוד דבר חשוב, אתה וטל , באסרטיביות וברוגע שלכם יצרתם מסגרת שקיבלה כל כך יפה את כל הפרטים שלה, לימדה, תמכה וחיזקה, איזה כיף!

אז שוב תודה, ושוב נמתין לסדנה הבאה, ונתרגש לקראתה.

בידידות ובהוקרה רבה,

דני

דני רמון, בעקבות סופ"ש של יוגה בקיבוץ לוטן בערבה

לקראת היוגה challenge החלטתי להתמקד בנשימה, מתוך מחשבה כי תביא איתה מיקוד בתרגול ומחוצה לו.
הנשימה ״תפסה״ אותי עוד לפני. יש משהו מאוד מזכך,מחייה, מדויק וממריץ בנשימה ותרגילי הנשימה, בסוף השעור, מקפיצים את התרגול מבחינתי בכמה דרגות.
אני לא יודעת אם זאת הנשימה או התרגול הקבוע, קרוב לוודאי שהשילוב ביניהם, מסדרים אצלי את חלקי הפאזל של התרגול והחיים ו״מפילים״ אותם לאט לאט, כל פעם קצת, בדיוק למקום בו הם צריכים להיות.
על היוגה, התועלת והיתרונות שבה כבר נאמר הרבה וכמי שעושה את צעדיה הראשונים וכבר מכורה קשות אני מוצאת שמלבד היתרונות הפיזיים ויש המון, דווקא הפן הרוחני הוא זה שבא לידי ביטוי בכל ההיבטים, ביחוד מחוץ לתרגול.
אחרי שלושה שבועות של תרגול תוך מחשבה ושימת דגש על הנשימה, כל רגע מחדש (לא תמיד מצליח) אני מרגישה בהבדל, בעיקר מחוץ לתרגול.
בתרגול, הדרך רק מתחילה. דרך עם עליות גבוהות (מאוד גבוהות) קצר הדף מלתאר את תחושת התרוממות הרוח שמלווה אותך בתרגול ונשארת הרבה אחריו.
דרך עם מורדות, שבילים נסתרים ומכשולים. דרך שכל יום מחדש אני אומרת תודה על שאני הולכת בה ומקווה שתהיה ארוכה.
אם רק אזכור לנשום מפעם לפעם…

שרון צברי,

לעדי היקר!
תודה על השנים היפות בהם לימדת אותנו להקשיב לגופנו…
לפעמים היה קשה אך לרוב הסתדרנו..
עכשיו כשאתה בעניין של עזיבה
נאחל לך רק בהצלחה, תהנה בכל רגע, תשמח, תבלה ותכייף.
אוהבים אותך, עובדי פריגו

עובדי חברת פריגו, יולי 2013

לקראת ה Spring Yoga Challenge 2012

התחלתי יוגה לפני כשנה כדי לנסות ולהיפטר מכאבי גב מזדמנים. לאט לאט מצאתי את עצמי סובל יותר ויותר מהגב שהקרין על צורת ההליכה  והרגשתי ממש מוגבל. ולא שלא עשיתי ספורט בחיים שלי אבל אף פעם לא חשבתי יוגית… על הגוף והנפש. אולי מבחינתי זה הגיל אולי הגב אבל בסוף הגעתי לעדי ומאז אני משתחרר. קודם כל הפסקתי לפחד מלעשות תנועות יחסית חריגות. גם התחלתי להשתולל עם הילדים – לרוץ לקפוץ ליפול ולהקפיץ. חוויה. לאתגר שהציב לנו עדי החלטתי להיענות ולנסות להשתפר ביציבות שלי בחיים. לעמוד על רגל אחת או על הראש ולא להרגיש כמו לולב… בהצלחה לכולנו

רועי שטיין, אפריל 2012

לקראת ה Spring Yoga Challenge 2012

בשנה שעברה, כשעדי התחיל לדבר על ה"אתגר", תהיתי איך אוכל להכניס שיעור יוגה נוסף בשבוע.
אבל – כשההזדמנות קוראת לך, אתה חייב להענות!
נכנסתי מהר לשיגרה של 3 פעמים בשבוע, וראיתי תוצאות……
ראשית, גלי החום (מה לעשות, גם כאלה יש!) פחתו באופן דרמטי.
שנית, הרגשתי שיש לי יותר מרץ, באופן כללי.
ושלישית – פשוט הרגשתי יותר טוב.
זה היה אתגר מעניין, שמוכיח שאנחנו אכן מנצלים רק שבריר קטן של היכולות שלנו (המנטליות והפיזיות).
עכשיו אני עם הפנים קדימה לאתגר הבא!
תודה לך, עדי, שאתה ממשיך לאתגר את הגמישות שלי!
נאוה

נאוה ארנן, אפריל 2012

רוצה לשתף אתכם בשינוי ובהתפתחות שחלו בי מאז שהתחלתי לתרגל יוגה בסטודיו של עדי וניצה המקסימים לפני חודשים אחדים. אני בת 53, עכבר מחשב, עובדת ומבלה שעות מול הצג המרצד. בהתחלה סיפרתי לעדי שאני מנוונת לגמרי וטירונית גמורה ביוגה.
התחלתי את התרגול בשלושה שיעורים פרטיים. זה היה צעד נבון לדעתי, כי הלימוד היה הדרגתי ומותאם לקצב שלי. התרגול בסטודיו של עדי הוא עבורי חוויה מתקנת, כי במהלך החיים ניסיתי סוגי ספורט שונים, ואף פעם לא נהניתי. הפעילות הגופנית בעבר הייתה תמיד חובה מתישה ולא מתגמלת.
כשפניתי לעדי לא האמנתי שהיוגה "תתפוס" אותי. הופתעתי לטובה. חוץ מההנאה בזמן השיעורים (ואינני מכחישה שעדיין גם קשה לי), אני חווה שינויים חיוביים רבים: ראשית, השתפרו אצלי בתוך חודשים אחדים הגמישות, שיווי המשקל וטווח התנועה; התחזקתי פיזית, ואפילו הקואורדינציה השתפרה.
רוצה לציין גם את היחס האישי ואת האווירה הנעימה, המרגיעה והמכבדת בסטודיו. אני מתרגלת פעמיים בשבוע: פעם אצל עדי ופעם אצל ברי. השילוב של שני סגנונות יוגה ושני סגנונות הוראה מומלץ, לטעמי.
לסיכום, גם במישור הנפשי חל אצלי שינוי. היוגה תרמה לי שקט, יציבות ומצב רוח טוב. לא תמיד התחושות הטובות ממשיכות, אבל מקווה שבהדרגה היוגה תחזיק מעמד לאורך זמן.

 

דליה וירצברג-רופא, ינואר 2012

כל הזכויות שמורות לעדי יוגה